Zorlukları Farklı Açıdan Görenler Dünyayı da Farklı Açıdan Görür

13 Temmuz 2021

Bundan bir yıl kadar önce, GE olarak yeni sloganımızı ve amacımızı tanıtmıştık: “Building a world that works. Çalışan bir dünya inşa ediyoruz.” O günden bugüne, bu sözlerin doğruluğunu dünyanın dört bir yanındaki GE çalışanları ile kanıtlamak üzere her gün daha fazla çalıştık. Bugün, bu motto ile çıktığımız yolda yeni bir aşamaya geçiyoruz. GE‘nin farklı bakış açısıyla birlikte çalışan bir dünya inşa etmek üzere havacılık, sağlık ve enerji alanlarının geleceğine nasıl baktığımızı daha net göreceğiniz bir aşamaya…

Kendi dünyamızda ihtiyaçlarımızı aslında çok iyi biliyoruz; fakat ölçeği büyütüp insanlık adına konuştuğumuzda, 21. yüzyılın insanı her yere ulaşabilir olmayı talep ediyor. İnsanlık tarihine kıyasla daha uzun ve sağlıklı bir ömür bekliyor. Gereksinimlerinin karşılanması için kesintisiz bir enerjiye ihtiyaç duyuyor. Peki, gerçek anlamda dünyanın ihtiyacı nedir? Evet, gezegenimizden bahsediyoruz. Dünyamızın neye ihtiyacı var?

21. yüzyıl insanının gereksinimlerini teknolojideki ilerlemelerle, her gün farklı bir yenilikle, yeni sorunlara yeni çözümler bularak karşılamak mümkün. Dünya’nın ihtiyaçları ile insanların ihtiyaçlarını aynı anda karşılamak içinse çözüm yine aynı yerde duruyor: İnsanlarda. Farklı perspektiflere sahip, belki de baktıkları şeyi birçok insandan farklı görmeyi başaran insanlar… İşte GE bu noktada devreye giriyor. Çalışan bir dünya inşa etmek, bizim görevimiz. Herkes ve dünya için…

Havacılık teknolojileri sayesinde Dünya üzerinde hemen hemen her yer ulaşılabilir hale geliyor. GE9X  gibi yepyeni ticari havacılık motorlarını geliştirmeye devam ediyoruz. Bu çaba, insanlığı zaten gittiği yerlerden daha uzaklara götürebilmek için değil; çok daha az yakıtla, karbon izini daha da azaltarak götürebilmek için. 

Aynı şekilde dünyanın en güçlü rüzgar türbinini, yani Haliade-X’i tanıtmamız da 107 metrelik kanatlarıyla sadece hayranlık uyandırmasını beklediğimiz için değildi. Bugün enerji üretiminde dijitalleşme ve enerji verimliliği kombinasyonunun dev bir heykeli gibi yükselen Haliade-X, aslında sürdürülebilir enerji üretimi için hem Dünya’nın hem de insanlığın ihtiyaçlarına aynı anda odaklanmış bir çözüm. Farklı perspektiflere sahip, dünyaya başka bir açıdan bakmayı başaran insanların bir çözümü.

Baktığı her şeyi birçoklarına göre farklı görebilen insanlar demişken, nereye bakıyorlarsa orayı en ince detayına kadar olduğu gibi görmesi gereken insanlara ihtiyacımız var. Sağlık uzmanlarından bahsediyoruz elbette. Daha sağlıklı olmak ve bu sağlığı koruyabilmek için her şeyden önce kendimize dönüp bakabilmemiz, daha da önemlisi baktığımız yeri görebilmemiz gerekiyor. SIGNA Premier gibi insan sağlığına odaklanan GE teknolojileri doktorlara eskisine nazaran çok daha fazla veri sunabiliyor, daha kesi tanı ve tedavi için yardımcı oluyor.

Çalışan bir dünya için günümüz sorunlarına, doğru çözümler üretmeye devam ediyoruz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.