Yeni Servis Anlaşması: GE Türbinleri Çok “Bakımlı”

21 Haziran 2017

GE Yenilenebilir Enerji ve Fina Enerji’nin imzaladığı yeni bakım anlaşma, Türkiye’de bulunan dokuz rüzgâr santralindeki toplam 150 GE türbini için 10 yıllık servis anlaşmasının yanında, Dijital Rüzgâr Santrali çözümleri için iki yıllık bir deneme süresi de içeriyor. Predix platformunda çalışan Dijital Rüzgâr Santrali çözümleri, Fina Enerji‘nin operasyonlarını iyileştirmek ve gelirini artırmak üzere birinci sınıf veri analitikleri sunacak.

GE Yenilenebilir Enerji, bu anlaşma ile rüzgâr santrallerinin operasyonel verimliliğini artırmak ve performansta daha fazla iyileşme sağlamak üzere özel olarak tasarlanan GE’nin kapsamlı Dijital Rüzgâr Santrali donanım ve yazılım çözümlerini uygulamaya koyacak. Çözüm, GE’nin Endüstriyel İnternet platformu Predix ile hayata geçiyor.

Anlaşma ile ilgili konuşan GE Yenilenebilir Enerji Dijital CEO’su (CDO) Sanjeev Addala, “GE olarak veriye erişimin çok büyük bir güç sağladığına inanıyoruz. Amacımız, müşterilerimizin filo yönetimi konusunda daha bilinçli kararlar almalarını mümkün kılmak için büyük veriyi onlara sunmak.  Bu düzeyde veri analitiğine ve öngörüye erişim sayesinde hem GE hem de Fina Enerji fayda elde edecek” dedi.

Fina Enerji İşletmeler Genel Müdürü Volkan Başkaya ise, “Bu anlaşma, GE’nin sadece bir servis sağlayıcısı değil, aynı zamanda operasyonel bir iş ortağı olduğunu da gösteriyor. GE, projelerimizi daha da büyük başarılara dönüştürme konusunda hazır bulunuyor” diye konuştu.

GE‘nin Dijital Rüzgâr Santrali çözümleri, 2017 yılının ikinci çeyreğinde uygulamaya alınacak ve tüm filoyu kapsayacak şekilde Varlık Performans Yönetimi, Cloud Connect de dahil olmak üzere Operasyon Optimizasyonu ve İş Optimizasyonu, Rüzgâr Filosu Mükemmelliği, Enterprise e-SCADA, ve Rüzgar Enerjisi Tahmini yetkinliklerini sunacak.

Servis hizmetlerine tüm dijital yetkinliklerini ekleyen GE Yenilenebilir Enerji, Türkiye pazarındaki ihtiyaçları karşılamak üzere daha akıllı rüzgâr santrali tahminleri geliştirmeye devam ediyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.