Veri Galaksisinde Dev Bir Yarışma: Altın Kodlama!

16 Ağustos 2016

Rio 2016 Olimpiyat Oyunları sürerken dijital dünyanın atletleri olan veri uzmanları için de oldukça eğlenceli bir global yarışma başladı. Bu eğlenceli yarışmanın kazananı ise Kasım ayında San Francisco’da düzenlenecek olan GE’nin Minds + Machines Konferansı’na ücretsiz yolculuğun ve 10.000$ para ödülünün sahibi olacak.

Media 4

GEeks go for #CC9900, (yani altın elementinin onaltılık kodu), sizi büyük bir yarışmaya çağırıyor. Tweeting Machines 2016 Yarışması bir triatlona benzetilebilir. Sadece kaslı ve inanılmaz fit olmanıza gerek olmayan bir triatlon çünkü burada matematiğiniz konuşacak!

Eğer “veri” sizin için de her şey demekse, aklınızı buraya odakladığınıza pişman olmayacaksınız.

Media 5

GE’nin bir sorusu var: Akıllı bir makina sizden daha akıllı olabilir mi?

Twitter üzerinden  #CC9900 hashtag’ine gidin ve GE’nin tweet atan makinalarını bulun. Onların aralarında ne konuştuklarını keşfedin, Rio’da nasıl çalıştıklarını gözlemleyin ve en önemlisi bu çok aşamalı yarışmaya dâhil olun. Başladığınızda, kodların arasında ilerlerken büyük ipuçları keşfedeceksiniz ve tabii ki hızlı olmanız gerekecek çünkü gizli mesajı ortaya çıkaracak ilk kişi yarışmayı kazanacak. Katılmak için web sitesini ziyaret edin.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.