Türkiye’ye Yeni Bir Teleradyoloji Merkezi

26 Temmuz 2013

General Electric’in sağlık teknolojileri şirketi GE Healthcare, Türkiye’nin en prestijli özel hastane zincirlerinden biri olan Florence Nightingale Grubu’nun İstanbul’daki yeni hastane binasında GE Healthcare çözüm ve teknolojilerini kullanacağını duyurdu. Kullanılacak yeni teknolojiler arasında MR, BT (Bilgisayarlı tomografi), anjiyo sistemleri, yoğun bakım ve  ameliyathane çözümleri yer alıyor.

Yeni hastane, Türkiye ve bölge için önemli bir teleradyoloji merkezi olarak konumlandırılıyor. Yeni sistem sayesinde dünya çapındaki klinisyenler birbirleriyle bağlantı kurabiliyor ve kritik vakalar hakkındaki görüşlerini paylaşabiliyor.

Yeni teleradyoloji merkezi, Orta Doğu, Doğu Avrupa, Kafkaslar, Orta Asya ve Afrika’ya sağlık hizmetleri sağlamak için uluslararası bir klinik eğitim merkezi olarak kullanılıyor.

GE Healthcare Türkiye ve Orta Asya Başkanı ve CEO’su Siavosh Moussavi, yeni girişim hakkındaki görüşlerini “Florence Nightingale Grubu, ülke ve bölge çapında klinik ve teknik eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için Türkiye’de birlikte çalıştığımız stratejik ortaklarımızdan sadece biri. Bu ortaklığı, Türkiye ve komşu ülkelerdeki sağlık sorunlarını ele almak amacıyla entegre bakım sağlama konusundaki kararlılığımızın somut bir örneği olarak görüyoruz.” sözleriyle dile getirdi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.