Türkiye’nin İnovasyon Karnesi Yolda

3 Mart 2016

Türkiye dâhil toplamda 23 ülkenin verilerini içeren 5. GE Global İnovasyon Barometresi tamamlandı. Barometre sonuçları açıklandığında, küresel inovasyon algısına dair oldukça önemli bilgiler açıklığa kavuşacak.

8x4

Büyük Veri ve Endüstriyel İnternet gibi konuların gittikçe daha da önemli hale geldiği yeni dönemde, barometre sonuçlarında dijitalleşmeye doğru artan bir yönelim görülmesi bekleniyor. Bu yıl Davos’ta gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu’nda da dünyanın dijital bir dönüşüm içinde olduğu belirtilmiş ve forumun ana teması 4. Sanayi Devrimi olarak belirlenmişti.

İnovasyon stratejisinin yönetimi alanında aktif rol alan üst düzey yöneticiler arasında gerçekleştirilen uluslararası araştırma, özellikle ülkemizin ekonomik büyümesinde kilit role sahip olan inovasyon ekosisteminin gelişimini gözlemlemek için oldukça önemli sorular soruyor.

“Türkiye’deki üst düzey / CxO seviyesindeki yöneticilerin “Dijital Devrim”den beklentileri nedir?”

“Türkiye’de “Büyük Veri” stratejik karar almada ne kadar önemli?”

“İnovasyonda işbirlikleri ne kadar mümkün?” Kar ve zarar paylaşılabilir mi?

“Üst düzey yöneticiler “Dijital Darwinizm” konusunda ne düşünüyor?” 

“Geleceğin işgücü nasıl şekillenecek?”

“Eğitim sistemi hazır mı?”

Barometrenin cevap bulacağı daha birçok soru ile Türkiye’nin inovasyonun geleceğine ışık tutulacak.

5. GE Global İnovasyon Barometresi’nin ayrıntılı bulguları ve Türkiye’ye özel veriler açıklanana kadar 4. Global İnovasyon Barometresi’nin sonuçlarına buradan göz atabilir, aşağıda yer alan anket üzerinden yeni barometre için kendi tahminlerinizi yapabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.