Türkiye’nin İnovasyon Barometresi Eylül’de Açıklanıyor!

30 Ağustos 2014

GE, yayınlayacağı Küresel İnovasyon Barometresi ile şirketlerin ve yöneticilerinin inovasyona ve değişime olan yaklaşımlarını ortaya çıkaracak. Ülkelerin inovasyona yaklaşımları, düşünceleri araştırılırken bu fikirler küresel ortalama ile karşılaştırılıyor . Türk iş dünyasının inovasyona olan bakış açısını ve bu konuda ülkemizin mevcut durumunu da ortaya koyan araştırmanın sonuçları, Eylül ayında açıklanacak.

26 Ülke – 3200 Yönetici

Firmalarının inovasyon stratejisi yönetiminde aktif rol alan 3200 üst düzey yöneticiler arasında gerçekleştirilen ve 26 ülkeyi kapsayan GE Küresel İnovasyon Barometresi; uluslararası bir fikir araştırması olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye açısından da çok önemli sonuçlar ortaya koyan araştırma; ideal inovasyon süreci, ülkeler ve komu politikaları, inovasyon eğilimleri ve uygulamaları olarak üç ana başlık altında ilgi çekici bulgular içeriyor.

GE adına çalışan bir danışmanlık ve araştırma firması olan Edelman Berland tarafından yürütülen araştırma, sonuçlarıyla yıl içerisindeki değişimleri ortaya çıkarıyor. Barometre, küresel bir ortamda inovasyona yönelik algının nasıl değiştiğini araştırıyor ve iş dünyasında farkındalık yaratıyor, rehberlik ediyor.

Geçen yılın inovasyon araştırması rakamları

Geçtiğimiz yıl GE tarafından bağımsız araştırma ve danışmanlık şirketi StrategyOne’a yaptırılan inovasyon araştırmasında, Türkiye’nin de dâhil olduğu 25 ülkeden yaş ortalaması 43 olan 3100 üst düzey yöneticinin görüşleri yansıtılmıştı. ‘İnovasyon Barometresi’, dünya çapındaki şirket yöneticilerinin, ülkelerinin geliştirdiği inovasyon çerçevesini nasıl gördüğünü ortaya koymasının yanı sıra, inovasyonu desteklemek için en etkili politikaları da gözler önüne sermişti.

Geçtiğimiz yılın infografiğini buradan görebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.