Türkiye Teknoloji Merkezi’ne En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Altın Stevie Ödülü!

10 Şubat 2020

GE Havacılık Türkiye Teknoloji Merkezi olarak, prestijli Uluslararası Golden Stevie Ödülleri’nin “En İyi İşverenler” programında “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Altın Stevie Ödülü”ne layık görüldük!

TTC‘de, havacılık ve diğer sektörler için mühendislik ve dijital çözümler tasarlayan ve geliştiren genç iş gücü, adeta merkezin temel taşını oluşturuyor. Bu genç ekip, tamamen gönüllülük esasına dayanarak hayata geçirdikleri kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile, toplumda olduğu kadar çalışanlarımız arasında da farkındalığı artırmayı ve toplumsal ihtiyaçlara karşı hassasiyet kazandırmayı amaçlıyorlar.

Sosyal sorumluluk bilincinin öneminin farkında olan GE Havacılık Türkiye Teknoloji Merkezi’nin genç ve dinamik çalışanları olarak “Topluma Gönüllü Olarak Daha Fazla Katkı Sağlama” temasıyla eğitim, çevre, hayvan hakları, çeşitlilik ve sağlık alanlarında kurumsal sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirdik. Sosyal sorumluluk alanındaki değerli uygulamalarımızın ardından ise, dünyanın en prestijli iş ödüllerinden biri olarak görülen Uluslararası Stevie Ödülleri’nin “En İyi İşverenler” alanında adaylığa başvurduk.

Sonuç olarak, GE Havacılık Türkiye Teknoloji Merkezi olarak gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri ile 35 farklı kategoride toplamda 24 farklı ülkeden 600 adayın yer aldığı “En İyi İşverenler” programında, profesyonel hayatın içindeki 60’tan fazla jürinin değerlendirdiği “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Altın Stevie Ödülü” ile onurlandırıldık.

2002 yılından bu yana dünyanın en önemli kurum ve çalışanlarının önemli katkılarını toplamda 8 ana başlık ve alt başlıklarındaki birçok kategoride ödüllendiren Uluslararası Stevie Ödülleri, özellikle insan kaynakları alanında önemli işleri “En İyi İşverenler” programı kapsamında değerlendiriyor. Bu programda verilen ödüllerin amacı ise, dünya çapında en önemli şirketleri, çalışanlarına daha iyi bir iş alanı yaratmaları konusunda daha da cesaretlendirmek.

GE Havacılık Türkiye Teknoloji Merkezi’ndeki mühendisler için veri, dijital dönüşüm ve analitik gündelik işlerinin bir parçası. Tüm bunların yanı sıra uygulamalar oluşturup yazıyor ve yapay zekâ teknolojileri üzerinde çalışıyorlar. Bir diğer uğraşları da makinelerin zekâlarını artırarak onların insanlarla veya gerçek nesnelerle daha gelişmiş bir şekilde etkileşim kurmalarını sağlamaya çalışmak.

Ancak TTC’deki mühendisler sadece bu işleri yapmakla kalmıyor. 30 yılı aşkın süredir Gebze’de GEnx ve LEAP gibi en yeni nesil motorlar için temel bileşenler üreten GE Havacılık Türkiye Teknoloji Merkezi’ndeki mühendisler, sosyal sorumluluk alanında da geliştirdiği çeşitli projelerle ve aldığı prestijli ödülle başarılarına her geçen gün bir yenisini daha ekliyor.

Ve biz, GE Havacılık Türkiye Teknoloji Merkezi’nde her zaman çalışanlarımıza yenilikçi tecrübeler sağlayarak yepyeni çalışma amaçları ve anlamları kazandırmaya; gerek toplumda gerekse çalışanlarımız arasında sosyal farkındalığı artırmak için çalışmaya devam edeceğiz…

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.