Türk Mühendisler Yönetim Becerileri ile Sahada Fark Yaratıyor

24 Ağustos 2015

OMV Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali Bakım Müdürü Şafak Şerbetçi, santralin hem türbin tedariğini hem de servis ve bakım hizmetlerini sunan General Electric ile on yıldan fazladır sürdürdükleri uzun dönemli iş ilişkilerinin temelini güven olgusunun oluşturduğunu söylüyor.

UntitledSantralde oluşturulan emre amadelik ve yüksek verimliliğinin yanı sıra kalifiye mühendislerimiz ve yetkin lider ekibimiz, yönetim becerileri ile sahada planlı ya da plansız olarak karşılaşılan sorunlarla mücadele ediyor.

Untitled2Şerbetçi: “İşlerin yürütülmesi esnasında mühendisler yönetim becerileri, hazırlıkları, yaklaşımları ve iletişim becerileri biraz daha ön plana çıkıyor”.

Türkiye’de enerji piyasası hızla büyüyor

Enerji üretiminin hızla arttığı ülkemizde enerji talebindeki artış nispeten daha az. Böyle bir ekonomik koşulda makinelerin düşük kapasiteyle çalışabilmesi büyük önem arz ediyor. Düşük kapasiteli üretim ise getirdiği yüksek emisyon seviyeleri nedeniyle işletmeler tarafından hem ekonomik hem de çevresel olarak istenmeyen bir durum. GE’nin Endüstriyel İnternet kapsamındaki çözümlerinden biri olan OpFlex müşterilerine emisyon oranlarında bir değişiklik olmadan düşük talebe uygun olarak üretim yapma esnekliğini sağlıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.