THY, CF6-80E motorlarının bakımı için GE ile işbirliği yaptı

13 Ocak 2015

Türk Hava Yolları, GE Havacılık ile filosuna yeni katılan üç Airbus A330-200 uçağına güç veren CF6-80E motorlarının bakım ve onarım hizmetleri için 5 yıllık bir OnPointSM bakım sözleşmesi imzaladı.

Türk Hava Yolları  Genel Müdürü ve CEO’su Doç. Dr. Temel Kotil, GE ile bu sözleşmeyi CF6-80E motorlarımıza OEM standartlarında bakım yapılması ve en üst seviyede operasyon koşullarına sahip olmaları için imzaladık, diyor.

ge-thy500 (1)

GE Havacılık Servis Organizasyonu CEO’su Kevin McAllister ise, GE’nin THY’ye ait olsn GE90 ve CF6-80E motorlarına sahip filosunun bakımını üstlenmesiyle iki firma arasında güçlü bir ilişki geliştiğini, son dönemde THY filosuna katılan CF6-80E motorlarına bakım ve destek hizmeti sağlayarak firmanın kusursuz biçimde işleyen operasyonlarının önemli bir parçası olmak için sabırsızlandıklarını, belirtiyor.

OnPoint bakım çözümleri

GE OnPoint bakım çözümleri, her tür filo boyutu ve değişik kullanıcıya göre, operasyonel ve finansal ihtiyaçları çerçevesinde özel olarak sunulan, uzun süreli bakım anlaşmalarıdır. Bu anlaşmalar kullanıcıların işletme maliyetlerini düşürmek ve motorların kullanımını maksimuma çıkartmak amacıyla dizayn edildi. GE’nin küresel destek ağı tarafından desteklenen OnPoint bakım çözümleri, genel bakım, kanat üzeri destek, yeni ve kullanılmış yedek parçalar, komponent onarımı, teknolojik güncellemeler, motor kiralama, ayrıca teşhis ve entegre sistemlerin desteğini içeriyor.

Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları, yolculuğuna 1933 yılında sadece 5 uçakla başladı ve yıllar içerisinde filosunu dünyanın 108 ülkesinde 260’dan fazla noktaya sefer düzenleyen 260’ı aşkın uçağı ile büyüttü. Avrupa’nın en genç filosuna sahip THY, yeni uçak siparişleriyle filosunu daha da gençleştirirken, bir yandan da servis kalitesini artırıyor.

GE Havacılık

GE Havacılık ise GE’nin operasyonel bir iş alanı olup, ticari, askeri, iş ve genel havacılık alanlarında; jet, turboprop ve turboshaft motorları tasarlayan ve üreten dünyanın önde gelen sağlayıcılarından biridir. GE Havacılık sağladığı hizmet ve çözümler için global bir servis ağına sahip.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.