Tarihi Çırağan Sarayı Pembe Oluyor

24 Ekim 2015

GE Türkiye olarak Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER) ve Çırağan Palace Kempinski İstanbul ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği kapsamında ülkemizde meme kanseri konusunda farkındalık yaratılması amacıyla renkli bir gösteriye imza attık. İstanbul’un en görkemli tarihi yapılarından Çırağan Palace Kempinski İstanbul, meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla ve “Dokunmaktan Korkma” hareketi kapsamında pembe ışıklandırdık. Meme Kanseri Farkındalık ayı kapsamında gerçekleşen projeyle pembe renge bürünen Çırağan Palace Kempinski İstanbul, 23-27 Ekim tarihleri boyunca Boğaz’da büyüleyici bir görüntü oluşturacak.

Meme Kanserinde Erken Teşhis Hayat Kurtarıyor

Meme kanseri, kadınlarda görülen tüm kanser tipleri arasında %30’luk bir orana sahip. Bir başka deyişle, kadınlar arasında en yaygın kanser türü meme kanseri. Uzmanlara göre tüm kanser türlerinin en az üçte biri önlenebiliyor. Elbette, bunun için erken teşhisin önemi çok büyük. Bu nedenle GE Türkiye olarak meme kanseri konusunda kadınları, kadınlar kadar erkekleri de bilinçlendirmeyi ve farkındalık yaratmayı kendimize amaç ediniyoruz.

MEMEDER Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen, hareketsizlik, obezite, geç yaşlarda doğum yapmak gibi son yıllarda değişen yaşam tarzı faktörleri sebebiyle meme kanseri vakalarının ülkemizde son 20 yılda iki katından daha fazla artığını belirtiyor.

GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Canan Özsoy, “Onkoloji alanında 50 yıldan fazla deneyime sahip olan GE olarak, meme kanserinin erken teşhisi için yenilikçi ve akıllı teknolojiler üzerinde çalışıyoruz. Diğer taraftan küresel ve yerel olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile bu mücadelede bilinç düzeyinin artırılmasına ve farkındalığın yaygınlaşmasına odaklanıyoruz. Yenilikçi tanı ve görüntüleme teknolojilerimizle meme kanserine karşı birlikte mücadele ediyoruz. MEMEDER ve Çırağan Palace Kempinski İstanbul ile birlikte gerçekletirdiğimiz bu işbirliğinin de farkındalığın artırılmasında önemli bir etkisi olacağına gönülden inanıyorum” dedi.

Çırağan Palace Kempinski İstanbul Genel Müdürü ve Kempinski Residences Türkiye Bölge Direktörü Ralph Radtke, ‘’Ekim ayı sonuna dek meme kanseri farkındalığına destek olmak ve erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla çeşitli aktivitelere ev sahipliği yapıyoruz. Ekip olarak yakalarımıza taktığımız pembe kurdelelerden, MEMEDER’e destek olmak adına otelde bulundurduğumuz bağış kutularına, restoranlarda servis edilen pembe renkte yiyecek ve içeceklere kadar farklı uygulamalarla farkındalığı destekliyoruz. Görkemli Çırağan Palace Kempinski İstanbul’un Boğaz’a bakan cephesinin ve tarihi kapılarının GE Türkiye’nin işbirliğiyle pembe renge bürünmesiyle de bu farkındalığa büyük bir katkı yaratılacağına eminim” dedi.

GE ve Kanser Tedavisi

Meme Kanseri Farkındalık ayı kapsamında meme kanserinin yaygınlığı, erken teşhisin önemi ve kişisel kontrollerin yapılması konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Bu hedef doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz GE Sağlık 2015 Kanser Farkındalık Araştırması’nın sonuçlarını sizlerle paylaşmak isteriz. 9 ülkeden 4 bin üzerinde kişinin katılımı ile gerçekleşen araştırmamızın sonuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

• Her yıl dünya çapında 1 milyon 700 bin kişiye meme kanseri teşhisi konuluyor.

• 2035 yılından itibaren her yıl 23 milyon insana kanser teşhisi konulacağı öngörülüyor

• Katılanların %74’ü, önümüzdeki 20 yılda kanserin kesin tedavisinin bulunacağına inanıyor.

• Kadınların 4’te 1’i mamografi çektirmenin ücretini bariyer olarak görüyor.

• Kadınların yüzde 27’si mamografinin çok pahalı olduğunu düşünüyor.

• Kadınların yüzde 15’i mamografi sonuçlarında kanserli hücre çıkacağından korkuyor.

#DokunmaktanKorkma

GE Türkiye olarak Türkiye’de ve dünyada meme kanseri ile mücadeleyi destekliyoruz. Farkındalık yaratmak için geçtiğimiz senelerde tarihi Galata Kulesi’ni ışıklandırdığımız gibi bu yıl da Çırağan Palace Kempinski İstanbul’u pembe ışıklandırıyoruz. Bunların yanı sıra, Ekim ayı boyunca sosyal medya mecralarında yürüttüğümüz #DokunmaktanKorkma hareketi ile dijital dünyada da kadın ve erkeklere ulaşarak erken teşhis, kişisel ve tıbbı kontrollerin önemine dikkat çekiyoruz.

Siz de görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, #DokunmaktanKorkma hareketine tweet’lerinizle destek verebilir, sevdiklerinizin farkındalık kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Şimdi sizi Çırağan Palace Kempinski İstanbul’un etkileyici görüntüleriyle baş başa bırakıyoruz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.