Spor Hekimlerinin Keskin Gözlü Yardımcısı: Yüksek Manyetik Alanlı MR

4 Temmuz 2013

Sporcular, yaşadıkları konforu, kolaylığı ve hızı övüyor. Radyologlar ise istedikleri 1.5T görüntü kalitesine kolaylıkla ulaşmaktan memnun.

Ekstremite MR yani yüksek manyetik alanlı MR, ekstremitelerin ayrı, iyi tanımlanmış̧, üç̧ boyutlu, kıkırdak alanları inceleyebilen uzmanlaşmış̧ bir sistem. Bu sistemin en güçlü temsilcisi MR430s ise daha önceki uzman sistemlerden farklı olarak güçlü bir 1.5T magnet içeriyor.

 

MR430s MR görüntülemede ileriye atılan bir adım çünkü ister diz ister el veya ayak bileği olsun, sadece hedeflenen anatominin sistemin içinde olması gerekiyor ve hastalar bu sırada yastıklı bir koltukta rahatça uzanabiliyor. Özellikle obez veya klostrofobi sorunu olan hastalarda ve çocuklarda yapılan MR taramalarında özellikle çok önemli.

İşte Finlandiya Turku’da geçen sene açılan Hospital NEO’daya başvuran ekstremite MR hastalarından gelen olumlu yorumlardan bir tanesi:

Aktif bir jimnastikçi olan Linda Miettinen’in kısa süre önce kolu sakatlandığında, ekstremite MR cihazımızla taranmaktan duyduğu memnuniyetini şu sözleriyle belirtti: “Rahat hissettim çünkü konforlu bir koltukta oturabiliyordum. Tetkik benim için hızlı ve kolaydı.”

GE Healthcare 100. Optima MR430s ekstremite sistemini sattı 

Tüm vücut MR sistemi yerine bir ekstremite MR sistemi tercih ediliyor çünkü bu sistem mükemmel görüntü kalitesi, hasta konforu, makul maliyet ve daha küçük alan gereksinimi sunuyor. GE Healthcare MR430s şaşırtıcı ölçüde güçlü bir sistem, dolayısıyla talep de her geçen gün artıyor. Sistemin tercih edilmesinin bir diğer nedeni de GE’nin kesintisiz olarak güvenilir bir servis hizmeti ve destek sağlaması.

MR’ın çehresini değiştirmek

Dünya çapında birçok radyolog, yüksek manyetik alanlı anatomiye özel  görüntülemenin radyoloji departmanları için geleceğin akımı olduğunu düşünüyor. GE Healthcare’in ekstremite sistemi, şirketin bu tür yeniliklere duyduğu bağlılığı sergiliyor; özelleştirilmiş̧, kişisel ve kolay sağlık bakımını daha fazla insana taşımak.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.