Sağlıkta Yeni İş Birliği: Roche ve GE’den Dijital Diagnostik Platform

1 Mart 2018

Diagnostik alanında dünyada önde gelen iki şirket olan Roche ve GE, kanser ve yoğun bakım hastaları hakkında daha hızlı ve daha doğru karar alınmasını sağlayacak bir yazılımın geliştirilmesi için iş birliği yaptı. Bu iş birliğinin öncelikli hedefi kanser ve yoğun bakım hastalarının kişiselleştirilmiş tedavi seçeneklerini hızlandırmak ve tedavileri geliştiren ürünlere odaklanmak olacak.

Diagnostik sektörünün ilk ortak dijital platformunu hayata geçirecek olan iş birliği, klinisyenlere ve ilgili paydaşlara hastaları hakkında doğru zamanda doğru karar vermelerine olanak sağlayacak dijital çözümler sunacak.

Roche Diagnostics CEO’su Roland Diggelmann GE ile yapılan bu işbirliğinin klinik karar verme aşamasında yenilikçi çözümler sağlayacağını belirten, GE Sağlık CEO’su Kieran Murphy’de ise bu iş birliğinin tüketiciler, hastalar ve sağlık sektörü için veri kaynaklı kişiye özel sağlık çözümlerinin oluşturulmasını hızlandıracağını söyledi.

Oluşturulacak ortak dijital platform sayesinde; in-vivo (canlı bünyesinde) ve in-vitro (laboratuvar ortamında) veriler, hasta kayıtları, en iyi tıbbi uygulamalar, gerçek zamanlı görüntüleme ve en son çıkan araştırma sonuçları ilgili mevzuata uygun olarak hatasız bir şekilde entegre ve analiz edilecek. Platform ile birlikte klinisyenler hastalarına doğru tedaviyi ve kaliteli sağlık hizmetini sağlamak için kapsamlı bir karar desteğine sahip olacak. Örneğin, onkoloji alanında farklı uzmanlıklara sahip bir ekip, ellerindeki kapsamlı veri tablosu sayesinde tedavinin her aşamasında kararlarını gözden geçirebilecek, birlikte çalışabilecek veya tedavi konusunda eş zamanlı olarak hareket edebilecek. Yoğun bakım ünitesinde ise hastadan elde edilen veriler hastanın biyobelirteçlerine, genomik ve sekanslama verilerine entegre edilerek, doktorların ciddi komplikasyonları tanımlamalarına veya oluşmadan önce tahmin etmelerine yardımcı olacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.