Rio 2016 Oyunlarındaki Işık Şovuna Hazır Olun!

9 Ağustos 2016

Rio 2016 Olimpik ve Paralimpik Oyunları’nın hazırlığı tüm hızıyla devam ediyor. Böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapan Rio de Janerio’nun 200’den fazla ülkeden gelen sporcuları ve taraftarları ağırlayabilecek altyapıyı kurmak için pek çok değişim geçirdiğini tahmin edebilirsiniz.

Televizyonlarından izleyenler de dünyanın en büyük spor etkinliğinin her bir anını izlemek isteyeceği için iyi bir ışıklandırma hayati önem taşıyor. Current, powered by GE, Rio de Janero’yu en iyi şekilde aydınlatmak için çalışıyor.

Görmek ister misiniz?

Olimpik Arenalar için özel projeler

Current, powered by GE’nin yer aldığı aydınlatma projeleri Rio 2016 için her yerde. Örneğin, kürek ve kano etkinliklerinin yapılacağı Rodrigo de Freitas Lagunu’nun 7,5 kilometrelik yolu GE’nin LED armatürleriyle donatıldı. Basketbol, judo, eskrim ve daha fazlasının yapılacağı Carioca Arenaları 1, 2 ve 3’te de GE ışıklandırması göreceksiniz. Velodrome’da, Tenis Arenası ve golf sahasında da…

Hiçbir servisi, puanı, basketi veya vuruşu kaçırmamanız için Olimpik arenaların kusursuz aydınlatılmasında yatan sırrı biliyor musunuz? Çok fazla çalışma. Sporcuların performansını etkilemeden televizyon yayını için en iyi ışıklandırmayı kurmak için her bir alanda özel olarak çalışmalar yapılması gerekti. Kontrastı artırmak ve sporcular mücadele ederken gölgelerin oluşmasını önlemek için ve TV yayınlarında çıkacak görüntülerin kaliteli olmasını sağlamak için her bir aydınlatma çözümü belirlenmiş, spesifik bir noktaya yerleştirildi.

Aydınlatılmış Arenalar

Ekipmanları doğru noktalara kurmak gölgelerden kurtulmayı ve kontrastı artırmayı sağlıyor. Olimpik ve Paralimpik Oyunlara uygun, görüntüde titreme yapmayan ışıklandırma projeleri: TV kameraları için daha iyi çözünürlük, ağır çekimde veya süper ağır çekimde bile -> saniyede 10.000 kare. Görüntüde donmaları engelliyor ve en iyi renk dengesini garantiliyor.

Resim1

İyi aydınlatılmış bir Transolimpica

Rio’nun Batı Bölgesi’ndeki Deodoro, Radical Park’a ve diğer Olimpik yapılara ev sahipliği yapacak. Dağ Bisikleti ve Durgunsu Kano gibi yüksek performans gerektiren sporların büyük kısmı bu alanda gerçekleşeceği için GE’nin sponsorluğuna güveniliyor. Bölgeye ulaşımı kolaylaştırmak için Rio de Janerio’nun yeni bir otoyolu olacak; Transolimpica, Recreio dos Bandeirantes’i Deodoro’ya bağlayacak.

Current, powered by GE, bu 26 kilometrelik yolda tünelleri ve gişeleri aydınlatacak. Tüm yolda 1.825 demirbaş kullanılacak. LED lambaların enerji tasarrufunun yanı sıra, bu sistem gelecekte uzaktan yönetime izin verecek. Trafik ışığı olmadığından ve Hızlı Otobüs Taşıması yolu ayrılmış olduğundan şu anda iki buçuk saat süren yolun yarım saate düşmesi bekleniyor. Bu yolun günde 70.000 kişi tarafından kullanılacağı öngörülüyor.

Transolimpica için LED’in Avantajları

LED’in kullanım ömrü sıradan aydınlatma çözümlerinden çok daha fazla; yaklaşık 100.000 saat. Yani metal lambalardan 5 kat, floresan lambalardan 16 kat ve sıradan ampullerden 100 kat daha uzun ömürlü.

  • %50 – %90 daha az enerji harcıyor.
  • Daha az bakım maliyeti.
  • Aydınlatma ve renk bakısı seviyesini iyileştiriyor.

tumblr_inline_obafq9OzFZ1t00dcx_540

Sporcular ve medya GE’ye güvenebilir!

Olimpik ve Paralimpik Köyü ve Medya Köyü çok insanı ağırlayacak. Yaklaşık 15.000 olimpik ve paralimpik sporcuyu, gazetecileri ve çalışanları. İki yapı da 85.000 demirbaş ile enerji tasarrufunu ve dayanıklılığı garantileyen %100 LED aydınlatmaya sahip olacak

Bizim için #OyunlarBaşladı. GE Reports Brazil’i takip edin ve Rio 2016’daki diğer GE çözümlerini de öğrenin!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.