Pilot Fotoğrafçının Gözünden Paris Air Show

6 Temmuz 2015

1

Hava gösterilerinin başlangıcı bir asır önceye dayanıyor. O dönemde, kurulan hava sirklerinde pilotlar küçücük uçaklarıyla bölgedeki köyler üzerinde performanslarını sergilerlerdi.

Bizler de Türkiye’de benzer gösterileri 30 Ağustos Zafer Bayramlarında Türk Yıldızları tarafından izlerken halen heyecandan nefeslerimizi tutuyor, gururla izliyoruz. Buradan da bazı görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bugünlerde ise özellikle Paris, Farnborough ve Dubai’de düzenlenen büyük ölçekteki uluslararası hava gösterileri her yıl yeni fırsatlar yaratan, milyarlarca dolarlık anlaşmaların yapıldığı birer iş alanı haline geldi.

2

Eskiden Northwest Havayolları’nda çalışan bir pilot olan Adam Senatori son beş yıldır düzenlenen hava gösterilerinde fotoğraf ve video çekiyor. Adam Senatori “Bugünlerde hava fuarları endüstri için geçmiştekinden çok daha önemli. Bu fuarlarda iş anlaşmaları yapılıyor. Teknoloji, izleyenleri geleceğe doğru uçuruyor” diyor.

3

Uçakların akrobatik gösterilerinin kendisini her zaman çok heyecanlandırdığını belirten Senatori “Hava fuarlarında değişen yalnızca uçakların boyutları değil. Neredeyse yalnızca bir asırdır uçabildiğimizi düşününce uçakların sahip olduğu üstün teknoloji de izleyenleri hayrete düşürüyor” diyor.

Eski bir pilot olan Senatori Paris Air Show’u görüntüledi. İşte görüntüler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.