Okan Üniversitesi İle Sağlık İçin Yüksek Teknoloji İş Birliği

1 Kasım 2016

Yeni eğitim ve araştırma hastanesi kurarak sağlık sektörüne ilk adımı atan ve yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmayı hedefleyen Okan Üniversitesi, sağlık ekipmanları için GE Sağlık ile anlaşma imzaladı. GE, bu iş birliği kapsamında Ameliyathane, Yoğun bakım, Yeni Doğan Kliniği, Radyoloji, Nükleer Tıp ve Acil Servis gibi hastanenin yüzde 85’ini kapsayan birimlerine 2016 yılında 43 adet GE Sağlık cihazı kuracak.

MR Cihazı

GE’nin geniş cihaz portföyü ile bir referans merkezi haline gelecek hastane, Türkiye’de GE tarafından ilk kez sağlık sektörünün hizmetine sunulacak cihazlarla Ar-Ge çalışmalarına da olanak sağlayacak. Hastanenin Nükleer Tıp birimine kurulacak olan PET-CT (Discovery IQ 4-Ring cihazı) Türkiye bölgesinde kurulan ilk 4-Ring cihaz olacak ve kısa sürede yüksek görüntü kalitesine sahip çekimler yapılarak hastalara daha konforlu bir hizmet sunulacak. Sessiz MR (Silent Scan) teknolojisi bulunan Signa Explorer MR cihazı ile de birçok nöroloji hastasının en büyük şikâyeti olan yüksek ses problemine çözüm bulunacak.

1477299586_4

Okan Sağlık Genel Müdürü Alper Tunga Demirarslan: “Okan Üniversitesi olarak sağlık sektörüne ilk adımımızı bu yıl Eylül ayında hizmete geçmesini planladığımız Eğitim ve Araştırma Hastanemiz ile atacağız. Bu yatırım sürecinde hastalarımızın doğru tanıya en hızlı ve konforlu şekilde ulaşmaları amacıyla, yüksek teknolojideki cihazlara odaklandık. Geniş ve üst düzey teknolojili cihaz portföyü ile GE Sağlık, bu alanda ihtiyaçlarımızı en etkin şekilde belirleyerek iş ortağımız oldu. Deneyimi ve teknolojisi ile öne çıkan GE ile iş birliği yapmış olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.

1477300481_yeldaulucolinv2

GE Sağlık Türkiye Genel Müdürü Yelda Ulu Colin, “GE Sağlık olarak, kuruluşumuzdan beri tanı ve teşhiste en önemli unsurlardan biri olan görüntü kalitesini artırmayı hedefleyen öncü teknolojiler geliştiriyoruz. Okan Üniversitesi ile gerçekleşen anlaşma kapsamında sunduğumuz geniş ekipman portföyü sayesinde hastane aynı zamanda GE ekipmanları için bir referans merkezi olacak. Bunun yanı sıra, Türkiye’de ilk kez bu hastanede sağlık sektörüne sunacağımız cihazlar ile de Ar-Ge çalışmalarına katkı sağlamış oluyoruz. Okan Üniversitesi eğitim ve araştırma hastanesinde GE ekipmanlarının tercih edilmesinden ve ülkemizin sağlık sektörünün gelişimine katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz” dedi.

GE ekipmanları; onkoloji, cerrahi, yoğun bakım, kadın-doğum, yeni doğan yoğun bakım, nükleer tıp hizmetleri, kardiyoloji, görüntüleme hizmetleri gibi birçok alanda tanı koymayı mümkün kılmayı hedefliyor. Ayrıca X-Ray cihazlarında (CT, Mamografi ve Röntgenler) düşük doz uygulamaları ile hasta sağlığını koruyor, yüksek görüntü kalitesi sağlayarak klinik mükemmellik sunuyor. GE yeni Sessiz MR teknolojisi sayesinde nöroloji uygulamalarında hastaların en çok şikâyet ettiği gürültü problemini de önlüyor. MR cihazındaki ileri yazılımlar sayesinde hastane hemen her türlü çekim talebine karşılık verebiliyor olacak. İş birliği ile GE, cihazlar için uzun süreli bakım ve onarım hizmeti de sunacak.

GE cihazları ile sağlık sektörüne üst kalitede hizmet sunacak Okan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 5 Kasım 2016 tarihinde hizmete geçmesi planlanıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.