Meme Kanseri Farkındalık Ayı: Tomosentez ve Ultrason Hakkındaki Gerçekler

2 Kasım 2018

Meme kanseri, dünyada kadınlarda en çok görülen kanser türlerinden biri. Dünya Sağlık Örgütü’nün bildirisine göre meme kanseri vakalarının sayısı her geçen yıl artıyor. Bunda gelişmekte olan ülkelerde refah artışına bağlı olarak ortalama yaşam süresinin artması ve ilk bebeğe sahip olma yaşının yükselmesi gösteriliyor. Meme kanseri hakkında farkındalık yaratmak amacıyla her yıl Ekim ayı, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak kabul ediliyor.

Düzenli kontrol neden mi önemli? Çünkü kanser hem hastalığa hem de zamana karşı bir yarış. Dolayısıyla ne kadar erken fark edilirse, tedavi edilme ihtimali de o kadar yüksek oluyor. Bir insan vücudunu ne kadar iyi tanısa da düzenli mamografi kontrolleri dikkatten kaçan tüm belirtileri fark etmeye olanak sağlıyor.

GE olarak biz sadece kadınları bilinçlendirmekle kalmıyor, geliştirdiğimiz sağlık teknolojileri ile teşhis ve tedaviye de yardımcı oluyoruz. Şüpheli bir durum keşfedildiğinde yapılması gereken ilk şey mamografi çekimi için bir hastaneye başvurmak mamografide ileri düzey uygulamalardan biri ise Tomosentez.

Aşağıdaki infografikten tomosentez hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.