Marco Annunziata: “Türkiye, İnovasyona Uygun Ülkeler Arasında”

1 Aralık 2014

marco

 

GE’nin düzenlediği Endüstrinin Geleceği etkinliğine katılan değerli konuşmacılardan birisi de GE Baş Ekonomisti olarak görev yapan Marco Annunziata’ydı. 

2011 yılında Palgrave MacMillan tarafından basılan, “Finanasal krizin ekonomisi: Dersler ve yeni tehditler” kitabının yazarı olan Annunziata, Londra merkezli İşletme Ekonomistleri Derneği tarafından işletme ekonomisi alanında yazılan en iyi makale için verilen Rybczynski ödülünün iki kez sahibi oldu. Annunziata, bunun yanı sıra, endüstride gerçekleşen son teknolojik yeniliklerin olası ekonomik sonuçları üzerine de 2014’te “Endüstrinin Geleceği” ve “Karşılıklı Bağlılığın Değeri”, 2013’te “Endüstriyel İnternet” ve 2012’de “Endüstriyel İnternet: Aklın ve Makinelerin Sınırlarını Zorlamak” başlıklarında çeşitli makaleler yazdı. En son Eylül ayında Rania Rostom ile birlikte kaleme aldığı makalenin lansmanı, Word Economic Forum’da müşteriler ve paydaşlarımız ile paylaşılmıştı. 

Etkinlikte Annunziata, “Endüstrinin Geleceği” yaklaşımının makroekonomik etkilerini değerlendirdi. Günün konuşmacısı olarak sahneye çıkan GE Baş Ekonomisti Marco Annunziata, “Endüstrinin Geleceği perspektifi, üretim kapasitesini artırmaya ve ekonomik canlılığı yeniden harekete geçirmeye yönelik bir dönüşümü temsil ediyor. Yeni dönem iş dünyası, çalışanların, şirketlerin ve organizasyonların işbirliği ve inovasyonu temel alan ortak bir üretim modeli yaratıyor. Bunun yanı sıra yerel inovasyonu destekliyor, üretkenliği artırıyor, girişimciliği teşvik ediyor ve fırsatları genişletmek üzere çözümler de sağlıyor. GE olarak “Endüstriyel İnternet” adını verdiğimiz akıllı makinelerin karşılıklı etkileşimi, 3D baskı gibi “İleri Üretim Teknikleri” ve “Küresel Akıl” endüstriyi dönüştürerek iş yapma biçimlerimizi yeniden tanımlayacak” dedi.

Annunziata, dünyanın her yerinde çok zeki insanların olduğunu ve bu insanları ortak bir platformda birleştirerek gerçekleştirilecek çalışmalarda onları iyi koordine etmenin üretime büyük faydalar sağlayacağını söyledi. Oluşturdukları Redix platformunun da bu amaca hizmet ettiğini belirtti. Annunziata, Türkiye’nin endüstrinin geleceğinde önemli roller üstlenebileceğinin altını çizdi ve. araştırmalara göre inovasyona en uygun ülkeler arasında yer aldığını belirtti Bunların en büyük göstergeleri GE Türkiye İnovasyon Merkezi’nin de yer alacağı yeni Teknoparklar  ve kuluçka merkezilerinin kurulması… Marco, “Bu küresel rekabette özel sektör ve kamu sektörü birlikte çalışırsa büyük bir ilerleme kaydedileceği şüphesizdir” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.