LM Wind Power’ın İlk Yatırımı GE ile Türkiye’de

27 Temmuz 2017

GE Yenilenebilir Enerji bünyesinde faaliyet gösteren ve tasarlayıp ürettiği dev rüzgâr türbini kanatlarıyla dikkat çeken LM Wind Power, Türkiye Bergama’daki yeni fabrikasında üretime başladı.

Bergama fabrikası, LM Wind Power‘ın bu yılın başında GE Yenilenebilir Enerji bünyesine katılmasından sonra faaliyete geçirdiği ilk yeni kanat üretim tesisi oldu. Bu fabrika, bölgede üretim operasyonlarından teknik mühendislik, servis, yönetim ve destek hizmetlerine kadar çok çeşitli alanlarda 450 yetkin teknik personele iş imkânı sağlayacak.

LM Wind Power ile gelen yatırım aslında sadece bir fabrika yatırımı değil çünkü türbin kanadı üretimi ciddi bir uzmanlık gerektiriyor ve Türkiye’deki mühendisler GE’nin eğitimleri sayesinde artık bu yetkinliği de kazanacak. Ayrıca bu yatırım katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi bağlamında Türkiye’nin ihracat payı için de önemli bir gelişme.

Bütün bunların yanı sıra 2016’da rüzgâr enerjisi kapasitesi 1,2 GW artarak 6 GW’a ulaştı ve Türkiye rüzgâr enerjisi kurulumunu artırarak dünyanın ilk 10 pazarı arasına girdi. Yeni yatırımlarla bu büyüme gelecek vadediyor. LM Wind Power’ın Bergama Tesisi ile Türkiye’de yarattığımız değeri hazırladığımız infografikten inceleyebilirsiniz. Keyifli okumalar.

GE Yenilenebilir Enerji LM Wind Power Yatırımı Türkiyeye

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.