Bu Liman Yakında “Çevrimiçi” Olacak!

26 Temmuz 2017

Los Angeles Limanı, görüp görebileceğiniz en yoğun limanlardan biri. Bu limana her yıl 2000 civarında gemi ya tüm yükünü boşaltmak için ya da ağzına kadar doldurulup başka bir ülkeye doğru yola çıkmak için uğruyor. Bu arada gemi demişken aklınıza küçük ya da orta boy kargo gemileri gelmesin, bu gemiler 5000 ila 10000 adet konteynır taşıyabilen, tamamen boşaltılmaları günler alan kargo gemileri!

Böylesine dev bir operasyon eskiden birçok evrak ve saatlerce süren telefon görüşmeleri ile yapılıyordu. Burada oluşabilecek sorunları tahmin edebilirsiniz… Hataya açık, oldukça karmaşık bir operasyon. İşte tam olarak bu yüzden Los Angeles Limanı, GE Ulaşım ile birlikte bir dijital dönüşüme hazırlanıyor.

GE Ulaşım’ın bu liman için devreye alacağı proje konvansiyonel yöntemlerle günler süren operasyonları çok daha kısa sürede çözecek. Bunun içinse tabii ki tek çözüm Endüstriyel İnternet. Operasyonun bütün hatlarının birbirine bağlanması; kargo gemilerinin geleceği zamanın kesin olarak belirlenmesini, buna bağlı olarak vinçlerin hazır olmasını, yeterli sayıda kamyonun limana ve limanın içerisindeki özel bölgelere yönlendirilmesini, kargo trenlerinin tam zamanında limanda hazır olmasını sağlayacak.

Bu dönüşüme GE’nin yeni web TV serisi “In The Wild” ile tanık olmaya ne dersiniz? Adam Savage ve Alie Ward, sizin için Los Angeles Limanında!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.