Liderlik Eğitimi İçin İzmir Çıkarması

3 Ocak 2015

izmir 3

General Electric (GE) tarafından düzenlenen “Liderler İçin Etkileme Yetenekleri” Eğitimi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ev sahipliğinde İYTE Atmosfer Teknoloji Transfer Ofisi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi öncülüğünde 16 Aralık 2014 tarihinde İYTESEM Tepekule İş Merkezi’nde gerçekleşti. Eğitim, GE Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Liderlik Eğitim Müdürü Tim Highet tarafından verildi.

izmir4

GE’nin 50 yılı aşkın süredir planladığı eğitim paketlerinde liderlik eğitimleri (Crotonville Eğitimi) üst düzey yöneticiler tarafından takip ediliyor. Tim Highet tarafından verilen eğitimin hedef kitlesi; üniversite ve endüstri iş birliği ile konu ile ilgili birimler, teknoloji transfer ofisi yöneticileri, kuluçka merkezi yöneticileri, tekno-kent yöneticileri ve girişim şirketi yöneticileri oldu. Eğitimin amacı doğrultusunda; ortak karar çıkaramadıkları için yavaş ilerleyen ekip arkadaşlarına çözümler üretme, girişimcilere nasıl daha etkin olabilecekleri konusunda yol gösterme, şirkete ve projeye yatırım desteğinin nasıl sağlanacağı konularına değinildi. Eğitime katılanlar, kendi davranış biçimlerinin amaçladıkları ortak görüşü etkilemede nasıl bir rol oynağının farkına vararak etkileme stratejilerini geliştirdiler. Yapılan eğitimle birlikte katılımcılar,  verimli iletişim kurma, farklı düşünceleri cesaretlendirme, fikirlerin başkalarından nasıl destek alacağını kurgulama konularında fikir sahibi oldular. Eğitimdeki interaktif uygulamalar katılımcılar açısından oldukça verimli oldu.

izmir1

Eğitim ayrıca İzmir’de ki hemen hemen tüm üniversitelerinin teknoloji transfer ofislerini bir araya toplama özelliği taşıdı. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Atmosfer Teknoloji Transfer Ofisi, Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (DETTO), Ege Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (Ebiltem TTO), İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Üniversitesi, Gediz Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi teknoloji transfer ofisi yetkilileri eğitime katıldı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.