Liderler İçin Etkileme Yetenekleri Eğitimi

7 Ocak 2015

tim highet itu1

GE Türkiye, sanayi-üniversite işbirliğini desteklemek üzere çalışmalarına hızla devam ediyor…

GE Türkiye, 18 Aralık Perşembe günü İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Ginova ile birlikte yeni bir etkinlik düzenledi. GE Avrupa, Ortadoğu, Afrika Liderlik Müdürü Tim Highet, Liderler için Etkileme Yetenekleri’ni anlatan bir eğitim verdi. Tim Highet’ın verdiği bu eğitime İTÜ-Teknoloji Transfer Ofisi, Arıçekirdek ve Teknokent yöneticilerinin yanısıra, ilgili öğrenci kulüpleri temsilcileri ve “olgunlaşmış” girişim şirket yöneticileri de katıldı.

 

İTÜ-GİNOVA Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi, İTÜ’de girişimcilik kültürünü yaymak; yenilikçilik, yaratıcılık ve teknolojiye dayalı girişimler kurmaları için İTÜ öğrencilerini ve akademisyenlerini cesaretlendirmek, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek ve girişimlerinin başarılı olması için gerekli bağlantıları sağlamak ve bunları gerçekleştirirken bir yandan girişimcilik ve inovasyon konularında bilginin sınırlarını geliştirecek araştırmalar yapmak için kurulan bir oluşum.

 

Liderler İçin Etkileme Yetenekleri Eğitimi; GE’nin 50’yi aşkın eğitim paketinin arasında özellikle üst düzey yöneticiler için olmazsa olmaz eğitimlerden birisidir. Eğitime katılanlar davranış biçimlerinin, amaçladıkları ortak görüşü etkilemede nasıl önemli bir rol oynadığının farkına varırlar. Eğitim boyunca bu doğrultuda, karşısındaki kişileri etkileyebilmek için nasıl bir strateji geliştirmeleri gerektiğini planlayabiliyor, iletişimi nasıl daha verimli bir şekilde kullanabileceklerini keşfedebiliyor, farklı düşünceleri nasıl cesaretlendireceklerini geliştirebiliyor ve fikirlerini başklarının desteklerini alabilecek şekilde nasıl kurgulayacaklarını öğrenebiliyor.

 

Tim Highet, 18 Aralık’ta verdiği eğitime şu sözlerle başladı: “Karşındakini etkileyebilmek için öncelikle onu tanıman gerekir”. Bu doğrultuda insanların nasıl tanınabileceği ve değerlendirilebileceği üzerine çalışmalar yapıldı. Daha sonra ise eğitime katılan kişiler yaptıkları kişilik testi ile hangi sınıfta olduklarını öğrendi.

 

Son olarak da; katılımcılar ikili gruplar halinde birbirlerini ikna etmeye çalışarak eğitimi tamamladılar.

tim highet itu2

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.