LED Aydınlatma Serisi- 6

3 Kasım 2015

Uygulama alanları ve tercih edilme sıklıkları artan LED aydınlatma çözümleri enerji verimlilikleriyle ekonomiye sağladıkları katkının yanı sıra yarattıkları pazarda yeni iş imkanları da yaratıyor. 2020’de LED pazarının 70 milyar dolarlık bir hacme ulaşması bekleniyor. Bu gelişmeye paralel olarak, tercih edilmemelerinesebep olan ampul maaliyetlerinin de 2020’ye kadar %80 düşmesi bekleniyor.

Türkiye enerji üretimi için %70 gibi bir oranla ithalata bağımlı bir ülke. Doğal kaynakların dünya çapında hızla tükeniyor oluşu, bu tükenmenin yarattığı birim maaliyetlerdeki artış, son 10 yılda Türkiye’deki enerji tüketimindeki %50 artışülkemizde yenilenebilir enerji kaynakları ve LED gibi enerji verimlliği yüksek sistemlerin kullanımını gün geçtikçe artırdı.

LED aydınlatma sistemleri sağlıktan spora, trafikten sokak aydınlatmasına birçok alanda kullanılabiliyor. Kullanıldıkları yerlerde enerji verimliliği, düşük karbon salınımı, uzun ampul ömürleriyle fark yaratan LED sistemler hem sağladıklarıtasarruf oranlarıyla, hem de yarattıkları iş ve yatırım imkanlarıyle ekonomiye de katkıda bulunuyor.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.