Larry Culp Anlatıyor: GE İklim Taahhütleri ve Enerji Dönüşümü ile Zorlukların Üstesinden Geliyor

29 Aralık 2020

GE Başkanı ve CEO’su Larry Culp, paylaştığı bir LinkedIn gönderisinde, “İnovasyon geçmişimiz, küresel ayak izimiz, hizmet verdiğimiz sektörler nedeniyle 2030 karbon nötr hedeflerini gerçekleştirmek için benzersiz bir konumdayız.” diyor.

Larry Culp’ın anlatımıyla GE’nin2030 Karbon Nötr Hedefleri:

Önümüzdeki 10 yıl içinde operasyonlarımızda karbon nötrlüğü sağlamayı hedefliyoruz. Dünya çapında 1000’den fazla tesisi kapsayan 2030 hedeflerine yönelik ilerlemelerin çoğu; yeni operasyonel yatırımlara, atıkların ortadan kaldırılmasına, akıllı güç yoluyla doğrudan emisyonların azaltılmasına ve enerji kullanımının düşürülmesine neden olacak. Tüm bu yatırımlar ve iyileştirmeler hem kârlılık hem de dünya için iyi sonuçlar elde etmemizi sağlıyor. GE çalışanları da tüm dünyayı ilgilendiren problemlerin çözümüne yardımcı olmaktan gurur duyuyor.

GE, 2020 için belirlediği sera gazı azaltma hedefini aşarak şimdiden çok büyük adımlar atmış oldu. Yalın yönetim ilkeleri de dahil olmak üzere yenilikçi endüstriyel operasyonu benimseyerek zorlukların üstesinden gelmeye devam edeceğiz.

Aynı zamanda müşterilerimizin karbondan arındırma hedeflerine de yardımcı olacak teknolojilere ve ürünlere yatırım yapıyoruz. Örneğin bu vizyonla, GE Yenilenebilir Enerji Haliade-X’i (dünyanın çalışan en güçlü deniz üstü rüzgâr türbini) üretirken, GE Havacılık ise şimdiye kadar ürettiğimiz en çok yakıt verimi sağlayan jet motoru GE9X için sertifika aldı.

Küresel karbondan arındırma çalışmaları, önümüzdeki on yıllarda enerjinin nasıl üretildiğini ve tüketildiğini yeniden şekillendirmeye devam ederken GE, hizmet verdiğimiz sektörlerde enerji dönüşümünün merkezinde olacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.