Kardiyovasküler IT Sistemi İle Analiz Ve Raporlama Süreçleri Artık Daha Kolay

6 Temmuz 2022

Günümüz sağlık hizmetleri sağlayıcıları için güçlü analiz, yapılandırılmış raporlama ve iş akışını kolaylıkla yönetmek hızla en büyük öncelik haline geliyor.

Bu ihtiyaçlara yönelik geliştirilen; yapılandırılmış raporlama, iş akışı, görüntü analizi ve analiz araçlarından oluşan kurumsal kardiyovasküler IT çözümü sunan CentricityTM Cardio Enterprise, kardiyoloji ekiplerinin hekim raporlarını daha az tıklamayla ve daha kısa sürede görüntülemesine ve tamamlamasına yardımcı oluyor.

Kardiyovasküler bakım alanı, hastaların tanısına ve bakımına yardımcı olmak için çeşitli cihaz ve sistemlerin karışımıdır. Yapılandırılmış raporlama ise, birden fazla avantaj sağlayabilecek veri yakalama ve dokümantasyon için en iyi uygulama iş akışlarını içerir.

Günümüzde karşılaşılan kardiyoloji raporlaması alanındaki zorluklara dayalı olarak, yapılandırılmış raporlamayı destekleyen bir kardiyovasküler IT çözümünde aranması gereken üç özellik var:

Bunlardan ilki kullanıcı odaklı tasarıma sahip bir raporlama çözümü kullanmak. İyi bir kardiyovasküler IT çözümü, hekimlerin mevcut bakım standartlarına kıyasla klinik açıdan ayrıntılı raporları öğrenmesi ve bu raporları sunabilmesi için yönlendirici olmalı.

Güçlü bir çözüm sunan CentricityTM Cardio Enterprise, tipik sonuçları hızla belgelemeye yardımcı olarak zamandan tasarruf sağlıyor ve iş takibini kolaylaştırıyor. Aynı zamanda göz önünde bulundurulması gereken özelliklerinden biri ise kullanıcılar raporlarını hazırlarken bir düğmeye tıklayarak birden çok formda birçok alanı doldurabiliyor.

CentricityTM Cardio Enterprise, ideal olarak, formları ve raporları yan yana görüntüler. Bu sayede form verilerini incelerken rapor oluşturma işlemini görselleştirir ve kullanıcılar bu özellikle daha az tıklama ile hızlı değişiklikler yapabilir. Görsel göstergeler, eksik görünen zorunlu alanlara dikkat çekerek, hekimlerin gerekli belgeleri sektör standartlarında hazırlamasına olanak sağlar.

Kardiyovasküler IT çözümlerinde önemli bir diğer özellik ise tekrarlayan manuel işlemlerin maliyetini düşürmeye yarayan klinik entegrasyon ve IT entegrasyonu. Yapılandırılmış iş akışı; inceleme bulgularını oluşturabilen ölçümlerin rapora aktarılmasını otomatikleştirerek, zamandan tasarruf sağlar ve olası hataları önlemeye yardımcı olur.

Kardiyoloji bakım alanları genelinde verileri ve görüntüleri bir araya getirmeye yarayan yapılandırılmış raporlama çözümlerine her zaman ihtiyaç vardır. İyi yapılandırılmış raporlama araçlarına sahip olmak ise iş akışı araçlarına, görüntü ve verilere tek bir noktadan erişim imkanı sağlar.

Özellikle malzeme maliyeti ve atıkların oldukça yüksek olabileceği girişimsel kardiyolojide, yararlı olabilecek mantıksal analiz özelliğine sahip kardiyovasküler IT çözümü; klinik, operasyonel ve finansal performansı optimize etmek için iyileştirilmesi gereken alanları belirlemenize yardımcı olur. Ayrıca veri çıkarma ve analiz etme özelliği ile atıkları sınırlamak ve kullanımı standartlaştırmak için envanteri izlemek kuruluşunuz için büyük finansal etkiler yaratabilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.