Kardiyologların Raporlama Süresi Yeni Yazılım ile Kısalıyor

14 Ağustos 2019

Sağlık hizmetlerinde tanı, tedavi hızlı ve önemli, ancak aciliyetin belki de en kritik olduğu birimin kardiyoloji olduğunu söyleyebiliriz. Birkaç dakika, bir kardiyoloji hastası için yaşam ve ölüm arasındaki fark olabiliyor.

Dolayısıyla, kardiyologların ve teknisyenlerin zamanını optimize etmek doğrudan hastalara yarar sağlıyor. Ayrıca kardiyologlara yardımcı olarak , hastane ve kliniklerdeki hasta akışlarının iyileşmesine olanak tanıyor.

GE Sağlık Dijital Çözümleri’nden yeni bir kurumsal çözüm, kardiyolog ve teknisyenlerin raporlama süresini %75’e kadar azaltıyor. Raporlama için harcanan süreyi azaltan yeni çözüm, ayrıca kardiyologlara hasta teşhis ve tedavi sürecinde   zaman kazandırıyor.

Altı Tıklamayla Raporlama

Centricity Cardio Enterprise olarak adlandırılan bu yazılım çözümü, zamandan tasarruf etmek için 100’den fazla önceden programlanmış rapor şablonuyla birlikte entegre raporlama getiriyor. İkili ekranın bir tanesinde doktorun yazdığı hasta hikâyesi varken, diğerinde kardiyolojik görüntülemeler yer alıyor. Bu çözüm sayesinde doktorlar, ilk hasta değerlendirmelerine dayanan 100’den fazla sık kullanılan raporlardan birini seçerek klinik modülüne bağlı şekilde klinisyen raporunu beş veya altı tıklamayla tamamlayabiliyor.

Yeni yazılım çözümü, yapılandırılmamış raporlama ve not almaya dayanan eski kardiyolojik uygulamalardan kurtarıyor. Böylece daha açık ve eksiksiz raporlar sağlayarak doğru tanı ve tedavi kararının verilmesinde hız kazandırıyor. 

Ayrıca, görüntülere bağlı bir yapılandırılmış kardiyoloji raporlama veri tabanı oluşturarak, Sağlık Bakanlıkları, büyük hastane grupları ve GE gibi sağlık teknolojisi sağlayıcılarıyla çalışan hastaneler için yapay zekâ ile güçlendirilmiş devasa klinik değerlendirme fırsatları sunuyor. Böylece kardiyoloji bilgisini yapılandırma yeteneği sunarak, departman, hastane grubu ve ülke düzeyinde klinik karar vermeyi desteklemek için algoritmalar geliştirmeyi mümkün kılıyor.

BT Departmanlarına Avantaj

Ölçeklenebilir bir işletme uygulaması olan Centricity Cardio Enterprise, klinik raporlama ve hasta bakımını kolaylaştırmaktan daha fazlasını tanıyor. Görüntülerin (kardiyoloji için PACS), işlem sonrası, yapılandırılmış raporlama ve hatta kardiyoloji departmanı envanterinin karmaşık yönetiminin sorunsuz bir şekilde saklanmasını ve izlenmesini sağlıyor.

Centricity Cardio Enterprise, endüstri standardı protokolleri kullanarak hastane genelindeki sisteme kolayca entegre edilebiliyor.

Kardiyovasküler hastalıklar Körfez Arap Ülkeleri ve daha geniş Orta Doğu bölgesinde ölümlerin ana nedenlerinden biri olmaya devam ederken, Centricity Cardio, bu artan problem için güçlü bir araç sunuyor.Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.