İş’te Üniversiteliler ile Kariyer Üzerine Sohbet

1 Temmuz 2014

Canan Ozsoy Iste Uni

İş Bankası tarafından hayata geçirilen ve 10. yılını kutlayan İş’te Üniversiteli’nin üst düzey yöneticiler, sanatçılar ve fikir liderleriyle gençleri buluşturan etkinliklerinden 8.cisine GE Türkiye Başkan ve CEO’su Canan M. Özsoy katıldı.

“Canan Özsoy’la Tanışırım Kampanyası”na katılmak için sosyal medya üzerinden başvuru yapan yüzlerce öğrencinin arasından kura yoluyla seçilen gençler, Canan Özsoy ile öğle yemeğinde buluşarak, sohbet etme ve deneyimlerinden faydalanma fırsatı buldu.

Üniversite öğrencilerinin meraklı sorularını yanıtlayan Özsoy, okul yıllarından, kariyerine ilk başladığı dönemlerden, iş yaşamındaki başarılarından, karşılaştığı zorluklardan ve GE Türkiye’nin ülkemiz adına gerçekleştirdiği önemli faaliyetlerinden bahsetti.

Kadın Liderliği

Kariyer seçiminin insanların kişiliklerine göre yapılması gerektiğine inandığını paylaşan Özsoy,  Türkiye’de ve dünyada kadınların iş hayatına katılımı ve kadın liderliğinin öneminden bahsetti.  “GE denildiğinde aklınıza ilk gelen nedir?” sorusuna, üniversite öğrencilerinin “Kadınlara istihdam sağlayan şirket…” cevabı ise GE Türkiye’nin kadın liderliği konusunda yaptığı çalışmaların anlamlı bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Endüstriyel İnternet

Canan Özsoy gençlere kariyerlerini planlarken mutlaka yeni trendleri takip etmelerinin önemli olduğunu,  bu alanlarda yeni iş fırsatlarının doğabileceğini ve  eğitimlerini de bu paralelde derinleştirmeleri gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu. Bu çerçevede, yükselen trend olan Endüstriyel İnternet’in çağımız için ne kadar önemli olduğunu, makinelerin birbirine bağlanmasının, koordineli çalışmasının geleceği nasıl şekillendireceğini ve artık endüstrinin bunun üzerine kurulduğunu paylaştı. Gençler, GE’nin kariyer geliştirme programları hakkında da bilgi edindi ve üç saatlik buluşmanın sonucunda kariyerleri için önemli noktalar yakaladıklarını, ufuklarını genişlettiklerini ifade ettiler.

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.