İSO ve GE’den, Sanayinin Dönüşümü İçin İş Birliği

20 Şubat 2018

İstanbul Sanayi Odası’nın 18 bini aşkın üyesi bulunuyor ve bu sanayi kuruluşları için dijital dönüşüm; üretkenlik, ciro, karlılık artışı, maliyet azalması ve imalat kalitesinde iyileşmeler vaat ediyor. Bu nedenle GE Dijital ve İstanbul Sanayi Odası bir iş birliği anlaşması imzaladı ve bu anlaşma sayesinde İSO üyesi sanayi firmaları dijitalleşme yolculuklarında, GE’den teknik, finansal ve iş süreçleri alanlarında danışmanlık hizmetleri alacak, dijital yol haritalarını oluşturabilecekler.

İSO ve GE Dijital arasındaki iş birliği anlaşması sonrası öncelikle İSO üyelerinin dijital eksende mevcut konumları belirlenecek. Akabinde gidilmesi gereken noktalar ve bunların firmaya katkıları ortaya konduktan sonra nasıl gidileceğine dair detaylı iş adımları ile teknik adımlar belirlenecek. Böylece firmalara, dijitalleşme yatırımlarını doğru yönlendirmeleri konusunda ışık tutulacak. Ayrıca İSO bünyesinde bu dönüşüm boyunca üyelere yol gösterecek bir Dijital Dönüşüm Web Portalı da geliştirilecek.

İSO’nun Odakule binasında gerçekleştirilen iş birliği anlaşması imza törenine, İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ve GE Dijital CEO’su William Ruh katıldı. Törende konuşan Bahçıvan, dijitalleşmenin tüm sektörlerde oyunun kurallarını yeniden yazacağına ve imalat sanayinde ise tamamen oyun değiştirici bir rol üstleneceğine değindi. Üretim modellerinden yönetim kültürüne, müşteri ilişkilerinden tedarik zincirine kadar tüm halkaların dijitalleşmeden nasibini alacağını belirten Bahçıvan, “İSO olarak biz de üyelerimizi bu yolculukta en güvenilir iş ortağı olarak desteklemeyi hedefliyoruz” dedi.

GE ve İSO Anlaşması

GE Dijital’in CEO’su William Ruh ise GE’nin büyük bir sanayi şirketi olarak son birkaç yıl içinde inanılmaz bir dijital dönüşüm yaşadığına dikkat çekti ve varlık yönetiminden üretim süreçlerine, hatta GE çalışanlarının çalışma şekillerinin dijitalleştirilmesine kadar her şeyin gözden geçirildiğini belirtti.  Özellikle İstanbul Sanayi Odası ile gerçekleştirilen ortaklığın heyecan verici olduğunu söyleyen Ruh,  “ISO, binlerce şirketi tek bir ortak amaç etrafında topluyor. GE Dijital ise endüstrileri birbiriyle bağlı ve optimize hale getirmek için dijital geleceğe doğru yol almaya yönelik bu ortak amacı destekleyecek niteliğe sahip” dedi.

Yorumlar

  1. Merhaba ben yapaykalple yaşıyorum bir yıldır şimdi kulandığım cihaz thoratec marka ikikilo yediyüz gıram çok ağır daha hafif naif bir cihaz ve daha uzun ömürlü bir cihaz bekliyoruz hasta olarak SAYGILARIM sunarım. Cengiz AKPINAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.