İnovasyon Kampı Birincileri GE Türkiye’de

28 Temmuz 2014

inovasyon kampi

GE Türkiye ve Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliğiyle lise öğrencilerine yönelik düzenlediğimiz “GE – Genç Başarı İnovasyon Kampı”nı boğazlardaki akıntı yoluyla enerji üretmeyi hedefleyen Hydren Bosphorus projesi kazandı. Kazanan projeyi hazırlayan takımın genç beyinleri, geçtiğimiz ay üç gün boyunca GE Türkiye ofislerinde GE teknolojileri ve liderleri ile bir araya geldi.

Kampı birinci olarak tamamlayan “Hydren Bosphorus” projesinin sahibi olan takım, GE GENIUS programı kapsamında 23, 24 ve 25 Haziran tarihlerinde GE Türkiye’de konuk edildi ve yenilikçi GE teknolojileriyle tanıştırıldı. Üç gün boyunca GE liderlerinden çeşitli eğitimler aldı, toplantılara katıldı ve Gebze’de bulunan Türkiye Teknoloji Merkezi’ni ziyaret ederek GE teknolojilerini yakından tanıma fırsatı elde etti. Bununla birlikte, kazanan takıma GE liderleri  ve mevcut stajyerler tarafından koçluk programı kapsamında kariyerlerine yönelik eğitimler verildi.

Kampa katılan öğrencilerden Yüce Can Yılmaz, “GE’de geçirdiğim bu üç günde küresel bir şirketin nasıl işlediğine şahit oldum. Böylesine büyük bir şirketin yüz yılı aşkın bir süredir nasıl ayakta kaldığını, dünyayı değiştiren yenilikçi ürünleri nasıl ürettiklerini ve geliştirdiklerini öğrendim. Buna ek olarak şirkette önemli pozisyonlarda bulunan kişilerle tanışma fırsatım oldu. Şirkete gittiğimizde lise öğrencisi olmamıza rağmen bize gösterilen önem ve özveri beni en çok etkileyen şey oldu. Bütün bunları hesaba katarsak benim için çok faydalı bir üç gün oldu. Bunun için GE Türkiye’ye çok teşekkür ediyorum.” diyerek kampın kendisi için nasıl geçtiğini anlattı.

genius

Genç Başarı İnovasyon Kampı’nda, Kabataş Erkek Lisesi, Eyüboğlu Koleji, Mustafa Saffet Anadolu Lisesi, Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi, Robert Koleji, Taşdelen İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Galatasaray Lisesi ve Açı Okulları öğrencileri yer almıştı. GE – Genç Başarı İnovasyon Kampı etkinliğinde, öğrencilerin girişimcilik ve yaratıcılık özelliklerini ortaya çıkarmaları için amaçlanmıştı.

Kampta, öğrencilerin GE Türkiye tarafından kendilerine verilen bir konuya yönelik çözüm üretmeleri ve ürettikleri çözümleri mentorlarının da destekleriyle bir iş planına dönüştürerek jüri önünde sunum yapmaları istenmişti. Kamp sonunda öğrenciler hazırladıkları bazı prototipleri 3D yazıcıdan aldıkları çıktılarla jüriye sunma fırsatı bulmuştu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.