İmkansız Görevlerde Sıra Sizde!

21 Nisan 2016

General Electric mühendisleri rutin olarak İmkansız Görevler’e meydan okuyor. Haberi olmayanlar için hatırlatalım; Benjamin Franklin’in Leyden Şişesi deneyine, cehennem ateşinde bir kartopunun şansına ve duvarın dinlemez olmasına meydan okumuştuk. Gerçekte yapılması imkansızmış gibi görünen görevleri başarı ile yerine getirmiştik.

1 Invention-Factory-Gif-rev (1)

En akıllı beyinler ve son teknolojiler bir araya geldiğinde; dünyanın en zorlu problemlerinin çözülebileceğine inanıyoruz. Bu yüzden bu zorlu görevleri gerçekleştirme sırası GE mühendislerinden sonra üniversite öğrencilerine geldi. İmkansızı mümkün kılanların bu sefer üniversiteliler olmasını istiyoruz.

Zekanızı, uzmanlığınızı ve GE Teknoloji Kiti’ni kullanarak genel-geçer yargılara veya deyimlere göre mümkün olmayan bir şeyin aksini kanıtlamanız gerekiyor.

14 Haziran’a kadar başvuru sürecinin devam edeceği bu meydan okumayı 3 öğrenci kazanacak. İkinciliği paylaşacak iki öğrenci GE’nin Global Araştırma Merkezlerinden birinde 10 haftalık ücretli stajyerlik hakkı kazanacak. Birinci olan öğrenci ise 10 haftalık ücretli stajyerlik hakkının yanı sıra 100.000 dolarlık bursun sahibi olacak ve GE’nin New York’taki Araştırma Merkezine giderek gerçekleştirdiği İmkansız Görevin filme çekildiğini görecek!

GE-linkedin-launchpost

NASIL KATILABİLİRSİNİZ?

İLK ADIM: GÖREVİNİZİ SEÇİN! BUNUN İÇİN DE GENEL GEÇER OLARAK KABUL EDİLMİŞ BİR SÖZDEN DE YOLA ÇIKABİLİRSİNİZ…

Sözünüzü ya da deyiminizi seçerken aşağıdaki üç maddeye dikkat etmelisiniz:

1.Deyiminizi seçerken imkansız görünmesinden yola çıkın. Örneğin Şimşeği Şişeye Hapsetmek güzel bir örnek, çünkü yıldırımı yakalamak hayli zorlu bir iştir.

2.Seçtiğiniz deyim bir iddiada bulunuyorsa daha da iyi olur. Böylece deney yaparak deyimdeki iddiayı çürütebilirsiniz. Daha önceki İmkansız Görevler: Ateşte Kartopunun Şansında olduğu gibi “kartopu 2000 derecede erir” çürütmek için güzel bir iddia.

3.Deyiminiz dünyanın herhangi bir yerinden olabilir; İngilizce olmak zorunda değil.

İKİNCİ ADIM: ÇÖZ

Deyiminizi seçerken nasıl çürüteceğinizi tasarlamalısınız. Çürütürken GE teknolojilerinden en az bir tanesini kullandığınızdan emin olun. (Birden fazla da kullanabilirsiniz.) Var olan GE teknolojilerini farklı bir amaç için adapte edebilir ya da GE teknolojilerini yeni bir teknoloji yaratmak için de kullanabilirsiniz. GE teknolojilerini fikrinizde önemli bir rol oynamalı. Bu bağlantıdaki GE Teknoloji Kiti size yardımcı olacaktır.

ÜÇÜNCÜ ADIM: BAŞVUR

Çalışmanızı İngilizce olarak hazırlayıp bu bağlantıdan fikrinizi ve dokümanlarınızı bize iletebilirsiniz.

Bu büyük ve imkansız görev sizi bekliyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.