İlker, Büşra ve Avni’nin Liderlik Atölyesi Deneyimleri

24 Aralık 2015

Geçtiğimiz günlerde İnovasyon Merkezi’mizde GE Türkiye olarak İTÜ Ginova ile iş birliği içerisinde İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrencilerine yönelik bir Liderlik Atölyesi düzenlemiştik.

01

Yerel yeteneklere inancımız ve yerel inovasyon konusundaki kararlılığımızın bir göstergesi olan bu etkinlikteki hedefimiz ise atölyeye katılan öğrencilerin liderliğin ne demek olduğunu anlamaları, ekip ruhunu kaybetmeden ekibi yönetebilmeyi öğrenmeleri, güçlü yönlerini keşfetmeleri ve liderlik becerilerinin gelişmesine yardım etmekti.

02

Liderlik konusunda umut vaadeden üniversite öğrencisi gençlerle gün boyu gerçekleştirdiğimiz interaktif konuşmalar, stratejik oyunlar, networking aktiviteleri sonucunda gördük ki gençler #LiderOlmayaHazırım derken oldukça ciddiymiş.

03

Liderliğe çok uzun zamandır ilgili olduğunu ve GE’nin böyle bir Liderlik Atölyesi düzenlediğini duyunca tereddütsüz başvurmaya karar verdiğini söyleyen İlker Vatansever, GE çalışanları ve insan kaynakları uzmanlarıyla etkileşimleri sayesinde takım çalışmalarında karşılaştığı zorluklara karşı yeni bakış açıları kazandığını, güçlü noktaları üzerine düşünme fırsatı bulup bu yönlerini daha da geliştirmesi gerektiğini öğrendiğini belirtti.

04

“Dare to Lead Etkinliği sayesinde GE çalışanlarının tecrübelerini dinleyebildim ve bunun kariyerim için çok faydalı olacağına inanıyorum.”

Sabahın erken saatlerinde Türkiye İnovasyon Merkezi’ne büyük  bir merak ve ilgiyle gelen öğrenciler, Türkiye ve dünyadan GE liderlerinin ilham verici konuşmalarına ek olarak gün boyu aktif katılım gerektiren etkinlikler sayesinde ilgi ve enerjilerinin hep üst seviyede olduğu geribildiriminde bulundu.

05

“Başvuru süreci ilginçti. Not ortalaması, ingilizce seviyesi gibi kriterlerin dışında #LiderOlmayaHazırım etiketi ile atacağımız tweetler de etkiliydi.”

06

Matematik Mühendisliği bölümü öğrencisi Büşra Sezer, başvuru sürecinde not ortalaması, ingilizce düzeyi gibi alışılagelmiş seçim kriterlerinin yanısıra Y kuşağına daha çok hitap eden #LiderOlmayaHazırım etiketi ile paylaşılan öğrencilerin kişisel vizyonlarını anlattıkları tweetlerin de etkili oluşunun GE’nin yeni nesli anlayan ve onlarla iyi iletişim kurabilecek bir şirket olduğunu gösterdiğini söyledi.

“General Electric Y kuşağına hiç de uzak değil”

07

Avni Güven gün boyu dinlediği liderler, sohbet imkanı yakaladığı GE çalışanlarının samimiyetle paylaştıkları deneyimleri, verdikleri tavsiyelerin çok yararlı olduğunu söyledi. Y kuşağı olarak kurumsal hayata karşı önyargılı olduklarını ancak General Electric’in Y kuşağına hiç de uzak olmadığını gözlemlediğini söyledi.

Çalışanlarımız, proje ekibimiz ve insan kaynakları uzmanlarımız ile şimdiden geleceğin liderleri olarak gördüğümüz bu yetenekli ve potansiyel sahibi öğrencilerle  Liderlik Atölyesi’ni gerçekleştirmiş olmaktan gurur duyuyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Katılımcıların deneyimlerini anlattıkları videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.