Hakkımızda

175 ülkede 300.000’den fazla çalışanıyla GE, dünyanın öncü dijital endüstriyel şirketi olarak; birbiriyle bağlı, iletişim kurabilen ve öngörülebilir yazılımlara sahip makine ve çözümleri ile endüstriyi dönüştürüyor. 125 yıllık dev bir start-up ruhuyla gerçekleştirdiğimiz her icadımız, bulunduğumuz endüstrilerdeki inovasyon ve uygulamaları daha ileri taşıyor.

GE olarak yaklaşık 70 yıldır üretimde Türkiye’nin çözüm ortağıyız. Bugün, Türkiye’de 5 şehirde, 8 tesisimizde, 2000’i aşkın çalışanımız ile güçlü iş birlikleri kurarak büyüyor, teknoloji ve yerel inovasyona yatırım yapıyor; enerji üretimi ve iletimi, enerji verimliliği, sağlık ve ulaşım gibi konularda ülkemizin ihtiyaçlarına çözümler sunuyoruz. Türkiye’de üretilen elektriğin %25’ine güç vermekten; 420 mühendisimizin çalıştığı Türkiye Teknoloji Merkezi ile havacılık endüstrisi için mühendislik ve ar-ge teknolojileri geliştirmekten; 18 ayrı rüzgâr sahasında 350 rüzgâr türbinimiz ile ülkemizin yenilenebilir enerji politikalarını geliştirmekten; lokomotiflerimiz ile yük taşımacılığı için en çevreci teknolojileri Türkiye’de üretmekten; Türkiye’de havalanan uçakların %60’ına güç vermekten ve sağlık alanında 20 bin farklı teknolojimizi endüstriye sunmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. 2016 yılında duyurusunu gerçekleştirdiğimiz, alanında dünyanın ilk akıllı fabrikası olan Gebze Güç Transformatörleri fabrikamız ile de ülkemizde endüstrilerin dijital dönüşümünde örnek bir üretim tesisi haline geldik.

Dijital Sanayi üretim biçimlerini tamamen değiştirirken, bu dönüşümü dünyanın öncü dijital endüstriyel şirketinin gözünden takip edin. GE Türkiye’nin kurumsal blog sayfasında inovasyon, bilim ve teknolojiye dair güncel gelişmeleri bulabilir, daha iyi bir dünya için geliştirdiğimiz çözümlerimizden haberdar olabilirsiniz.

Daha iyi bir gelecek için Türkiye’de birlikte hayal etmeye ve üretmeye devam edeceğiz…

GE Türkiye.