#GetFit ile Yeni ve İyi Alışkanlıklar!

29 Mayıs 2013

GE Healthcare’in kansere karşı küresel bilinçlendirme kampanyası #GetFit’in üçüncüsü başlıyor.

#GetFit, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya kanalları üzerinden yürütülecek. Haziran sonuna kadar sürecek olan #GetFit, Amerikan Kanser Derneği ile iş birliği içinde ilerleyecek, güncel araştırma ve anket bulgularını vurgulayacak. Kampanyanın en önemli amacı katılımcılarına kansere yakalanma riskini azaltabilecek sağlıklı ve sürdürülebilir alışkanlıklar kazandırmak olacak.

Katılımcılar sosyal medya üzerinden önce bilgi veya tavsiyeler içeren kısa videolar izleyecek ve oyun boyunca günlük küçük hareketlerle daha sağlıklı bir yaşama kavuşmanın ipuçlarını paylaşabilecek. Oyuncular, #GetFit etiketini kullanılarak paylaştıkları her sağlıklı alışkanlık ve ipucu için puan ve ödüller kazacak. Ayrıca bu yıl ilk defa, mobil kullanıcılar için de bir web uygulaması kullanılacak.

#GetFit Yarışması

Altı haftalık yarışmanın başlangıç ve bitişinde, katılanların alışkanlıklarıyla ilgili sorular içeren birer anket sunulacak. Katılımcılar, bu anketler sayesinde kaydettikleri ilerlemeyi ve kampanya süresinde gerçekleştirdikleri sağlıklı değişiklikleri izleyebilecek. Oyuncular ayrıca, aktiviteleri tam zamanlı görebilecekleri “health-o-meter” adlı ara yüzden yararlanabilecekler.

GE Türkiye CEO’su Canan Özsoy ise konuyla ilgili, “Değişen yaşam tarzlarıyla insanların sağlığını etkilemeye başladı. Biz de #GetFit’le kamuoyunu daha sağlıklı bir yaşam tarzı için bilinçlendirmek ve katılan herkesi kanseri önlemeye yardımcı olabilecek küçük ama etkili adımlar atmaya teşvik etmek istiyoruz” ifadesini kullandı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.