General Electric 1. Eskişehir Enerji ve Çevre Konferansı’nın Platin Sponsoru

5 Mart 2014

sinem (1)

General Electrik (GE) olarak, enerji ve çevre konularında gerçekleştirilen organizasyonlara destek olarak bu konuda ülkemizde farkındalık yaratılması gerektiğine inanıyoruz. Bu çerçevede Anadolu Üniversitesi Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Enerji Verimliliği Kulüpleri  tarafından 9 Mart 2014 günü Anadolu Üniversitesi’nde düzenlenecek olan “1. Eskişehir Enerji ve Çevre Konferansı”nda Platin Sponsor olarak yer alarak biz de üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz.

Enerji ve çevresel konular gün geçtikçe üniversitelerin daha fazla ilgisini çekiyor. Eskişehir’in iki büyük üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi de 1. Eskişehir Enerji ve Çevre Konferansı’nı düzenlemek için güçlerini birleştiriyorlar. Etkinlik, 9 Mart’ta yerel yönetimlerin, akademisyenlerin, öğrencilerin ve endüstri şirketlerinin katılımı ile gerçekleşecek. Konferansın amacı ise sunumlar ve panellerde yapılacak tartışmaların katkılarıyla, katılımcıların artan enerji problemleri ve çevresel sorunlar hakkında bilgilerini ve bilinçlerini artırmak.

Konferansın konuşmacıları arasında değerli gazeteciler, yazarlar, yüksek mevkiden devlet görevlileri, ticari temsilciler ve enerji firmaları bulunuyor. GE Enerji Müşteri İlişkileri Direktörü Yavuz Aydın da bu etkinlikte GE Ecomagination felsefesinin enerji üretiminde uygulanabilirliği üzerine bir konuşma yapacak.

GE olarak enerji konusunda farkındalık yaratma hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz aylarda düzenlediğimiz İnovasyon Zirvesi’nde de siyaset, iş dünyası, üniversite ve STK’lardan önemli isimleri bir araya getirmiştik. Ecomagination paneline katılan uzmanlar, GE Türkiye’nin iş ortaklarının çevresel ve finansal ihtiyaçlarına yönelik öncü teknolojilerin geliştirilmesi için verdiği taahhüt olan ecomagination üzerinde odaklanarak, artan enerji ihtiyacının tüm sektörler üzerinde önemli bir etkisi olduğunu belirtti. Ayrıca uzmanlar, artan enerji ihtiyacını karşılamak için farklı ekonomik sektörlerde yerel inovasyonun teşvik edilmesi gerektiğini ifade etti. Panelde, çevreyi de esas alan sürdürülebilir bir enerji yönetim sistemine geçişin gerekliliğine dikkat çekildi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.