GE’den Türkiye’nin 2023 Vizyonuna Büyük Destek!

26 Eylül 2013

Zafer Çağlayan - GE Türkiye

Bugün İstanbul’da yapılan basın toplantısında, GE’nin Türkiye ile olan uzun vadeli taahhüdü, 2023 vizyonu detayları, 15 yılda yapılan yatırımlar ve önümüzdeki dönemde hedeflenen projeleri anlatıldı.

Türkiye’de geçtiğimiz 15 ay içinde açıkladığı yatırımların tutarı 515 milyon dolara ulaşan General Electric (GE), Türkiye’nin 2023 vizyonunda belirlenen büyüme hedeflerini yakalayabilmesi için verdiği destekte kararlı. Geçen yıl duyurusu yapılan 900 milyon dolarlık taahhüdün bir parçası olan yeni yatırımlar, istihdam yaratma ve ihracatı artırma amacıyla altyapı geliştirme, üretim, yenilikçilik ve bilgi transferi alanlarına odaklanıyor.

Türkiye’deki yeni yatırımları aracılığıyla kamu kurumları ve özel şirketlerle bir dizi stratejik ortaklık kuran GE, Türkiye’nin 2023 vizyonunda yer alan “dünyanın ilk 10 ekonomisi içinde yer alma” hedefini, 600’den fazla yeni istihdam yaratarak ve ülke ihracatını önemli ölçüde artırarak desteklemeyi amaçlıyor.

1948‘den bu yana Türkiye’nin ilk endüstriyel yatırımcılarından biri olarak ülkedeki faaliyetlerini sürdüren GE’nin, Türkiye ekonomisinin büyümesinde istikrarlı ve kararlı bir rol oynadığını vurgulayan Jeffrey Immelt: “Kamu kurumları ile özel sektör arasındaki işbirliklerinin fark yarattığına inanıyoruz ve Türkiye’de gitmeyi seçtiğimiz yol da budur. Buradaki güçlü pozisyonumuzu daha da geliştiren yeni yatırımlarımız ile Türkiye’nin altyapı gelişiminde, ülkenin tüm potansiyelini ortaya koymasını sağlayacak olan, ekonomik üretkenlik, rekabet gücü ve operasyonel etkinlik alanlarına odaklandık. Bunun yanı sıra, Türk profesyonellerin mevcut donanımını daha da artırmaya yönelik bilgi transferine, iş olanakları yaratmaya ve ülkenin güçlü yanlarından biri olan yenilikçilik kültürünün devam etmesine katkıda bulunmayı sürdüreceğiz.” diyor.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.