GE’de Staj ve GEnius Programı

4 Şubat 2015

GE’de yetenekli kişilerin erken keşfedilmesi büyük önem taşır. Yetenekli gençleri hem iyi bir kariyer gelişim fırsatı sunmak, hem de onları şirkete erken dahil edip yetiştirilmesi için çalışırız.

GE’de üniversite programlarına devam ederken 12 haftadan uzun bir süre çalışmak isteyen dört yıllık üniversite öğrencilerine sağladığımız müşterek eğitimin yanı sıra nitelikli adaylara tam zamanlı staj imkânları da sunuyoruz.

GE Türkiye olarak geçtiğimiz yıl ülkemizde “GEnius” adlı yeni bir Staj Projesi hayata geçirdik. Bu program çerçevesinde GE ailesinin parçası olmak için istekli ve bunun için heyecan duyan yetenekli üniversite öğrencilerini arıyoruz. Bu program ile gençler, üniversite 3. ya da 4. sınıfta işe girip minimum altı aylık uzun dönem staj programıyla aramıza katılıyorlar. Bu süre içerisinde hem GE gibi uluslararası bir şirketi tanıma, hem de şirketteki üst düzey yöneticilerle tanışıp birlikte çalışma imkanı buluyorlar. Sorumluluk alarak, güvenli bir ortamda gerektiğinde hata yaparak ve bunlardan öğrenerek gerçek bir iş deneyimi kazanma fırsatı yakalıyorlar. . Sürecin minimum altı aylık olması da bu programı onlar açısından gerçek bir deneyime dönüştürüyor.

GEnius Programı ile yetenekli stajyer havuzunu güçlendirerek ve önemli üniversiteler ile işbirliğini bir üst seviyeye taşıyarak daha yapılandırılmış bir stajyer işe alım yaklaşımını benimsiyoruz.

 

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.