GE Türkiye, Şehir 2.0 – Akıllı Şehir, Akıllı Vatandaş Etkinliği’nin Sponsoru

10 Mart 2015

Akilli sehir

GE Türkiye olarak, Ecomagination yaklaşımımız kapsamında enerji ve çevre konularında farkındalık yaratmak ve bu konuda ülkemizde değer oluşturabilmek için enerji verimliliğini destekleyen platformlarda yer almaya çaba gösteriyoruz.

şehir 2.0Şehir 2.0 – Akıllı Şehir, Akıllı Vatandaş ise, tarım toplumundan sanayi toplumuna ve hatta artık servis ve bilgi toplumuna doğru evrildiğimiz modern çağda nüfusu giderek çoğalan şehir için çözümlerin tartışıldığı ve analiz edildiği bi etkinlik olacak.

12 Mart 2015, Perşembe günü çeşitli sektörlerden şirketlerin katılımıyla gerçekleştirilecek etkinlikte; insanların 2030, 2050, 2100 yılında ne tür şehirlerde, nasıl yaşayacağı, arzu edildiği gibi yaşayabilmek için nelere dikkat etmemiz gerektiği konuşulacak.

GE’nin de sponsorları arasında bulunduğu etkinliğin öğleden sonraki panelinde GE Türkiye Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erdoğan Çeşmeli, ünlü yazar Tahsin Yücel, Şehir Planlamacı Faruk Göksu, Loyola University, Quinlan School of Management, Center for Risk Management Direktörü Serhat Çiçekoğlu, Amber Platform’u Kurucusu Ekmel Ertan, Verisun’dan Mustafa Eren ve HP’den Güzide Köksal konuşacak.

Etkinliğe katılmak için online kayıt yaptırabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında GelecekHane’nin düzenlediği Endüstri 2.0 etkinliğinde “Herkes bir şeyler üretebilir/üretmelidir” mottosu ile yola çıkan ve tüm dünyada büyük ilgi gören Maker Movement konuşulmuştu. ABD’den Maker Hareketi’nin öncüsü Dale Dougherty’nin Maker Hareketi’nin önemini ve vizyonunu aktardığı etkinliğe GE Türkiye’den İbrahim Gökçen katılmış ve konuşma yapmıştı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.