GE Türkiye İnovasyon Merkezi Açılıyor!

2 Kasım 2015

GE olarak 2014’te bizim “Endüstrinin Geleceği” dediğimiz yol haritasını duyurmuş, 2015’te de İstanbul Teknopark’ta bir İnovasyon Merkezi açacağımızı müjdelemiştik.

Müşterilerimiz, öğrenciler, küçük ve orta boy işletmeler, iş ortaklarımız, sağlık çalışanları, akademisyenler ve girişimciler gibi pek çok alandan inovasyona ilgili kişileri bir araya getirmesini umut ettiğimiz GE Türkiye İnovasyon Merkezi’nin bu hafta, 4 Kasım Çarşamba günü açılacağını gururla duyurmak isteriz! Açılış için düzenlenecek törene GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Canan Özsoy, GE Dijital Dünya Başkanı Bill Ruh ve GE Orta Doğu Kuzey Afrika ve Türkiye İnovasyon Başkanı Rania Rostom endüstrinin geleceği ve inovasyonun önemiyle ilgili konuşmalarıyla katılacaklar.

Endüstrilerin İhtiyaçlarına Birlikte Çözüm Üreteceğiz

İnteraktif çalışma alanları, GE FastWorks Laboratuvarı, GE Garaj ve GE Sağlık ve Yaşam Bilimleri Laboratuvarı ile ülkemizin inovasyon ekosisteminin kalbi olmasını arzuladığımız İnovasyon Merkezi GE’nin yerelliğe verdiği önemin de bir parçası. GE olarak endüstriyel internet devriminin yarattığı olanaklar ve her gün karşılaştığımız endüstriyel sorunlarla sadece kendi başımıza başarılı bir etkileşime giremeyeceğimizin farkındayız. Bunun tek yolunun ortak çalışma, teknolojinin demokratikleşmesi ve “küresel akıl” dediğimiz çalışma sisteminden geçtiğini çok iyi biliyoruz. İşte bunun için, farklı uzmanlık alanlarından uzmanları, farklı ilgi ve becerilerden kişileri bir araya getirecek İnovasyon Merkezimizi açıyor olmanın gururunu yaşıyouz.

Türkiye açık hava fikir laboratuvarı haline geliyor!

İnovasyon Merkezi’nde, müşterilerimize ve küçük ve orta ölçekli işletme ve girişimcilere verdiğimiz desteği sürdürerek, GE Garaj’daki ekipmanlardan faydalanmalarını, GE Store ile farklı iş alanlarını bir araya getiren çözümler, FastWorks Laboratuvarı ile yalın, hızlı ve değişim odaklı çalışma yöntemleri sunmayı, inovasyon yarışmaları, girişimci ve tedarikçi rehberliği, atölye ve araştırma çalışmaları gibi etkinlikler düzenlemeyi hedefliyoruz.

İnovasyon Merkezi’ni müşterilerimiz, iş ortaklarımız, öğrenciler ve uzmanlar için yaşayan bir “Endüstriyel Kuluçka Merkezi” olarak konumlandırıyoruz.

GE İnovasyon Merkezi’nde İlk Adımlar

İnovasyon Merkezi’ne girdiğiniz anda sizi Türkiye’deki ve dünyadaki yöneticilerin inovasyona bakışını ölçen GE İnovasyon Barometresi sonuçları karşılıyor. Girişteki bu alanımız, İnovasyon Merkezi’ne adım atar atmaz sizi inovasyon ve endüstrinin geleceği konusundaki tartışmaların içine çekiyor.

Girişten sonra karşınıza çıkan interaktif ekranlarımızın bulunduğu ilk çalışma alanımız ile bu tartışmalara yön veren ileri üretim tekniklerimiz, yazılım geliştirme, büyük veri analiz sistemleri ve küresel iş birliklerimiz gibi alanlarda ürettiğimiz ve üretmek için çalışmaya devam ettiğimiz çözümlerimizi kapsayan bir alana geliyorsunuz. GE’nin cesur ve ezber bozan teknolojilerini bu alanda inceleyebilirsiniz.

FastWorks Laboratuvarı ve GE Store

İnovasyon Merkezi sadece bir mini fabrika değil, aynı zamanda ziyaretçilerine gerçek çözümler üretmek için ihtiyaç duydukları kaynaklara erişim sağlayan bir kütüphane. FastWorks Laboratuvarı, akademik yayınlara, GE’nin patent kütüphanesine, GE Predix Cloud yazılım platformuna ve çeşitli verilere erişim imkanı sağlıyor. Bölünebilir çalışma ortamları, interaktif ve dijital tahtalar ve tabletlerle donatılmış bu alan, misafirlerine araştırma ve ortaklaşa çalışma temelli keşif fırsatları sunuyor. GE kaynakları gibi, GE’nin farklı alanlardaki uzmanlıklarından faydalanabililen alanda GE Store ile iş ortaklarımız ve müşterilerimize entegre çözümler sunuyoruz.

Fikirlerin Ürüne Dönüştüğü yer: GE Garaj

Tüm üretim ve çalışma yöntemlerimiz gelişen teknoloji ile yeni bir devrİm geçiriyor. GE Garaj ile bu yenilikçi teknoljileri bir araya getirerek prototipten elektronik devrelere ve kalıp çıkarmaya kadar üretimin farklı aşamalarını hızlandırarak ve kolaylaştırarak inovasyona öncülük etmeyi ve endüstrinin geleceğinin dünyayı nasıl değiştireceğini birlikte keşfetmeyi amaçlıyoruz.

GE Garaj bünyesinde MakerBot, Replicator, Object24 yazıcı ve kişisel masaüstü 3D yazıcılar; MakerBot Digitizer Desktop 3D tarayıcı, CNC tezgahı, enjeksiyon kalıplayıcı ve lazer ve vinil kesiciler bulunuyor.

GE Sağlık ve Yaşam Bilimleri Laboratuvarı

Endüstriyel üretim teknolojilerinde olduğu gibi günümüzde biyoloji alanında da bir devrim yaşanıyor. Artık ilaçlar kimyasal değil, biyolojik kaynaklardan üretiliyor. Bu yeni nesil ilk biyolojik ilaçlara patent alınması ve GE Yaşam Bilimleri Laboratuvarı ile birlikte Türkiye’nin bölgede pazar lideriğine aday olması için ülkemizdeki sağlık çalışanlarıyla birlikte çalışmayı hedefliyoruz.

İnovasyon Merkezi’ndeki Yaşam Bilimleri Laboratuvarımız, GE’nin Yaşam Bilimleri alanında FastTrack Merkezleri olarak adlandırdığı teknoloji ve eğitim laboratuvarlarının son halkası olma niteliği taşıyor. Benzer GE laboratuvarlarıyla küresel bir ağın parçası olan İnovasyon Merkezimizdeki laboratuvarımızda sağlık uzmanları ve doktorlar biyoilaç üretimi hakkında GE’nin küresel deneyiminden yararlanabilecek, temel hücre kültürü teknolojisinden üretim artışı ve transfere dek uzanan üretim ve geliştirme alanlarındaki eğitimlerimize katılabilecekler.

Dünya ve Endüstri Nereye Gidiyor?

Endüstrinin dijitalleşmesi üretim, tedarik ve yatırım açılarından ne demek olacak? Endüstriyel internet, dijitalleşme ve üretim alanındaki teknolojik sıçramalar maaliyetlere, operasyonel performansa ve verimliliğe nasıl etki edecek? Tüm bu sorulara her daim canlı bir beyin fırtınası ortamı sunacak olan GE Türkiye İnovasyon Merkezi’nde cevap aranacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.