GE ve Türk Telekom, Sanayinin Dijital Dönüşümü İçin Güçlerini Birleştirdi

23 Ekim 2017

Türkiye’de sanayinin dijitalleşmesi için birçok işbirliğine imza atan GE, şimdi de Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom ile dijital dönüşümü hızlandırmak ve dijital sanayi devrimi kapsamında Endüstriyel İnternet ile gelen fırsatları Türk Sanayiine sunmak için birlikte çalışacak. Türk Telekom-GE Dijital arasında imzalanan ‘Sanayi Şirketlerinin Dijital Dönüşümü’ işbirliği anlaşması ile başta ‘500 Büyük’ olmak üzere Türkiye’deki sanayi şirketlerine dijital dönüşüm danışmanlık  hizmeti sunulacak.

Bu süreçte şirketlerin dijitalleşme seviyelerini tespit etmek ve dijital dönüşümleri için en kısa sürede en yüksek değeri sağlayabilecekleri stratejileri ve yol haritalarını belirleyebilecekleri gelişmiş teknolojik çözümler sunmak üzere ortak servisler sağlanacak.

Şirketler Rekabette Öne Geçecek

Anlaşma kapsamında GE Dijital desteğiyle Türk Telekom markası altında sunulacak olan dijital dönüşüm hizmetleri ile şirketlerin üretim süreçlerinde performans ve verimlilik artışı sağlaması hedefleniyor. Dijital dönüşüm süreçlerini tamamlayan şirketler; artan verimlilik, daha az plansız duruş ve düşen maliyetler ile rekabete karşı avantajlar kazanabilecek. Kapsamlı çözüm portföyü şirketlere; varlık performans yönetimi, arıza bakımı operasyonları yönetimi, öngörülebilir bakım çalışmaları, üretim değerlendirmesi ve planlaması gibi geniş alanlarda önemli yetenekler ve gerçek zamanlı veri işleme ve izleme becerisi getirecek.

Dijital Dönüşümün Şirketlere Faydaları

– Performans , verimlilik ve üretkenlik artışı
– Tüm süreç noktalarının anlık takibi ile kesintisiz bilgi erişimi
– Önleyici bakım ile duruşların azaltılması, kesintisiz üretim ve bakım harcamalarının azaltılması
–  Büyük veri analizi ile sürekli iyileştirme
– Varlıkların dijital yönetimi
– İşletme giderlerinin azaltılması
– Dış koşullar ile üretim süreci ilişkisinin kurulması
– Etkin planlama ile değişim sürelerinin azaltılması
– Süreçlerin standartlaştırılması

Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany anlaşmayla ilgili “Türk Telekom olarak sunduğumuz kurumsal çözümlerle 500 büyük şirketin tamamı başta olmak üzere büyük küçük milyonlarca şirketin önemli bir iş ortağı konumundayız. Alanında dünyanın en önemli kurumlarından biri olan GE Dijital ile başlattığımız dijital dönüşüm iş birliğimiz ile bu kez şirketlere 4. Sanayi devrimini yakalama sürecinde önemli fırsatlar sunacağız. GE Dijital ile birlikte şirketlerin dijitalleşme karnesini belirleyip, şirketlere dijital sanayi devrimiyle birlikte artık iş dünyasının bir parçası haline gelen dijital çözümleri sağlayacağız” açıklamasında bulunuyor.

GE Dijital Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Genel Müdürü Ali Saleh ise “Türk Telekom ile iş ortaklığımız; iş birliğin gücünü gösteren çok önemli bir örnek. Nesnelerin İnternetinin tüketici alanındaki liderlerinden olan Türk Telekom, Türkiye’deki müşterileriyle ilgili önemli bir bilgi birikimini getiriyor. Endüstriyel İnternet alanının öncülerinden olan GE Dijital ise dijital dönüşümün endüstriye dokunan tarafındaki uzmanlığını getiriyor. İki şirket birlikte, ülkenin kritik öneme sahip altyapılarının dijital dönüşümünü destekleyebilir ve ekonomik kalkınmanın çarklarını dijital bir geleceğe taşıyabiliriz.” diyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.