GE, San Diego ve Jacksonville’de Yeni Aydınlatma Çözümünü Deneyecek

30 Nisan 2015

52936900

ABD’nin doğu ve batı kıyılarında bulunan San Diego ve Jacksonville, GE’nin bağlantılı LED aydınlatma teknolojisini başlatacağı pilot şehirler olacak. GE, California ve Florida eyaletlerinde bulunan bu iki şehrin daha verimli ve akıllı şehirler olması için tasarladığı LED aydınlatma teknolojisini burada uygulayacak. Yaz aylarında başlayacak program kapsamında GE, uygulayacağı LED tabanlı sokak aydınlatma çözümüyle akıllı şehirlerin verimliliğini inceleyecek.

San Diego ve Jacksonville şehirleri GE’nin enerji kontrolünü sağlamak için birbiriyle bağlantılı olan, oluşan veriyi toplayan ve analiz eden LED aydınlatma çözümünü deneyecek. Böylelikle şehirlerin sakinlerine ve turistlere yeni hizmetler ve kolaylıklar sunulurken iki şehirin de daha iyi yönetilmesi sağlanacak.

54791566 (1)

Yüksek sokak aydınlatma maliyetlerinden, trafik sıkışıklığına, park yeri sorunlarından, acil müdahale durumlarına, dünyadaki bütün büyük şehirlerde birçok zorluk yaşanıyor. GE, mevcut altyapılarıyla şehirlerdeki bu sorunları ortadan kaldıracak çözümler geliştiriyor. Sokak lambaları, LED içeren sensörlerle, kablosuz vericilerle ve mikroişlemcilerle değiştirilerek, şehirlerdeki yönetim maliyetlerinin düşürülmesi ve şehirlerin daha yaşanabilir olması için fırsatlar yaratılıyor.

GE’nin Predix* tarafından desteklenen yenilikçi yazılım platformu makineleri, veriyi ve insanları birbirine bağlıyor, varlıkların performans yönetimlerinin geliştirilmesini sağlıyor ve geleceğin akıllı uygulamalarıyla donatılmış gelişmiş teknolojiyle entegre akıllı şehirler yaratıyor

52936903

GE Lighting Başkan ve CEO’su Maryrose Sylvester, “Bu çözüm şehirlerde öğrenmek, bağlanmak ve hem yönetimi hem de vatandaşların günlük yaşantısını geliştirmek ve kolaylaştırmak için sonsuz olanaklar sağlıyor. Pilot şehirler olarak seçtiğimiz San Diego ve Jacksonville’de data trendlerini inceleyeceğiz, çözümün en çok nerelerde değer yarattığını ve nasıl kullanılacağını belirleyeceğiz” diyor.

Daha önce hiç var olmamış gerçek zamanlı veri erişimi şehirlere sınırsız potansiyel fırsat sunuyor.

Örneğin şehir merkezlerinde park yeri bulabilmek büyük bir sorun, ancak geleceğin akıllı şehirlerinde bu sorun ortadan kalkacak. Bağlantılı LED sokak lambaları yerleşik sensörler ve kablosuz alıcı-vericiler yardımıyla sürücüleri boş alanlara yönlendirecek. Aynı sokak lambası kasırga ya da başka bir felaket anında vatandaşları uyarabilecek.

*Predix, bir General Electric markasıdır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.