GE Sağlık’tan Acil Durum Hastanelerine Ekipman Desteği

1 Temmuz 2020

GE Sağlık, T.C Sağlık Bakanlığı’nın Koronavirüs pandemisi ile mücadelesini desteklemek adına yürüttüğü çalışmalarına devam ediyor. Sıfırdan hayata geçirdiği proje kapsamında gelişmiş sağlık ekipmanı sunuyor ve bu ekipmanların kurulumunu gerçekleştiriyor. 

Mayıs ayının sonunda, GE Sağlık’ın ekipman sağlama, kurulum, test ve sağlık personellerinin eğitimi gibi kritik konulara verdiği destek ile üç Acil Durum Hastanesi faaliyete başladı. GE Sağlık bu desteğine ek olarak Sancaktepe, Yeşilköy ve Hadımköy’de bulunan bu üç Acil Durum Hastanesine kritik ekipman desteği sağladı. Hastanelerin tümü için 7 adet Bilgisayarlı Tomografi (BT) sistemi, 4 adet Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRI) sistemi, 349 adet hastabaşı Monitör ve 36 adet Anestezi Uygulama sisteminin dahil olduğu toplam 399 tıbbi ekipman temin etti. GE Sağlık ekibi, ekipmanların hızla hastanelere taşınmasında oldukça büyük bir çaba sarfetti. Toplumu destekleme ve hastalara yönelik uzman bakımını hızlandırma konusunda gereken ihtiyaçların aciliyeti dikkate alınarak, gelişmiş ekipman kurulumunu ve devreye alınmasını rekor sürede gerçekleştirdi. Yeşilköy’deki Acil Durum Hastanesine, yalnızca iki gün gibi kısa bir sürede 304 adet gelişmiş monitör ve 8 adet anestezi uygulama sistemi kuruldu. Ekip çalışmalarını yürütürken, tüm güvenlik protokollerine uyarak çalışıp pandemiden kaynaklanan zorlukların üstesinden başarıyla geldi.

GE Sağlık Türkiye ve İran Genel Müdürü Nael Dabbagh, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Türkiye’deki üç COVID-19 Acil Durum Hastanesi için sağlık ekipmanının ekiplerimiz tarafından kısa sürede kurulmuş olması, ülkedeki sağlık sektörü çalışanlarının zamanında tedavi ve uzman bakımı sunabilmelerine verdiğimiz desteğin bir kanıtı niteliğindedir. Bu merkezlere sağlık ekipmanının kusursuz bir şekilde teslim edilmesini sağlamak için gece gündüz çalışarak mevcut tüm kaynakları devreye aldık. Bu projenin hayata geçirilmesindeki eforları için Rönesans Holding’e teşekkür ediyoruz. Böylesine kritik bir zamanda Sağlık Bakanlığı’nı ve vatandaşlarımızı desteklemekten gurur duyuyoruz.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.