GE Sağlık’ın Meraklı Bir Ziyaretçisi Var

12 Temmuz 2017

GE Sağlık, bir kalp atışı süresinde bütün bedeninizin detaylı bir şekilde analizinin yapılabileceği görüntüler üretebilen cihazlar sunuyor. Bu cihazlardan biri de Revolution CT sistemi. Peki bunun sırrı nedir? GE‘nin “In The Wild” web serisinin sunuculuğunu yapan Alie Ward ve Adam Savage yeni bölümde bunu keşfetmek için makinenin derinliklerine doğru bir yolcuğa çıkıyor.

GE Sağlık’ın Wisconsin Waukesha’da yer alan test merkezini ziyaret eden Adam Savage ve Alie Ward, en yeni sağlık teknolojilerini ve GE Sağlık’ın ileri teknolojili BT sistemini yerinde gördü. Bu merkezde test edilen sağlık cihazları, oldukça detaylı üç boyutlu görseller üretebiliyor. Üstelik bunu çok hızlı bir şekilde gerçekleştiriyorlar.

Revolution CT’nin görüntüleme bileşenleri 70 G kuvvetine kadar ulaşabiliyor; bu değer John Glenn‘in uzaya ilk ayak bastığında hissettiği yerçekimi (G) kuvvetinden 9 kat daha fazla. X ışını tüpü bu hızda hareket ederek saniyede vücudun binlerce kesitini veya görüntüsünü yakalıyor. Bu sayede, tarayıcı doktorların görüntü kalitesini iyileştirmesine ve diğer tarayıcılarla karşılaştırıldığında hastanın aldığı radyasyonun azaltılmasına yardımcı oluyor.

Sağlık teknolojilerinin bu denli gelişmesi doktorlar için birçok şeyi kolaylaştırıyor. Erken tanı teknolojinin faydalarından biri. Uç noktalarda bir örnekse, üç boyutlu tarama sayesinde ameliyat edilecek organın bir maketinin yapılabilmesi. Bu sayede doktor, hastanın ameliyat edilecek iç organını ilk defa ameliyat esnasında görmüyor, birçok doktorla birlikte ameliyat öncesinde konu üzerine tartışabiliyor.

GE Sağlık’ın yenilikçi teknolojilerini Adam Savage ve Alie Ward ile keşfedin.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.