GE Sağlık, Yine “En Yenilikçi Şirketler”den Biri

12 Nisan 2018

Fast Company’nin 11 yıl önce düzenlemeye başladığı ve en yenilikçi şirketleri duyurduğu “En Yenilikçi Şirketler” listesinde GE Sağlık, tıpkı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yerini aldı. GE Sağlık, biyoteknoloji alanında yaptığı çalışmalarla yılın en inovatif 10 şirketinden biri oldu.

GE Sağlık, geçen yıl “sağlık problemlerini aşmak için yazılım ve donanımı birleştirerek çözümler üreten bir şirket” olarak tanımlanarak listeye 4. sıradan girmişti. Bu yıl ise, kadınların mamografi kontrollerinde daha konforlu hissetmelerine yardımcı olan Senographe Pristina ile listede 3. sırada yer aldı.

GE Sağlık’ı en İnovatif 10 şirketten biri yapan Senographe Pristina.

Mamografi cihazlarının sıkıştırma düzeyinin teknisyenler tarafından yapılması, kadınlarda korkuya neden oluyor ve bu yüzden kadınlar mamografik kontrollerini ihmal ediyorlar. Senographe Pristina, kadınların bu korkusunu ortadan kaldırmak üzere geliştirildi. Senographe Pristina’nın yumuşak ve kıvrımlı yüzeyi hastalara konforlu ve destekleyici bir ortam sunarken, hastaların psikolojik olarak rahatlamalarını sağlıyor. Ayrıca görüntüleme sırasında sıkıştırma kontrolünün hastada olması, hastaların mamografiden daha az korkmalarını sağlıyor. Yapılan karşılaştırmalarda Senographe Pristina’nın yaptığı görüntülemelerde sıkıştırma kontrolünün hastada olmasının, görüntülemelerdeki başarı oranını da artırdığı görülüyor.

Senographe Pristina ile yapılan görüntülemelerde sıkıştırma kontrolün hastada olması, memenin daha fazla sıkıştırılabilmesine, dolayısıyla daha başarılı görüntüleme yapılmasına neden oluyor.

GE olarak tüm sektörlerde en gelişmiş teknolojileri sunmak en önemli hedefimiz. .Bu ödüller bize doğru yolda gittiğimizi gösteriyor. Önümüzdeki yıl daha fazla  iş kolumuz ile bu listede yer almak için çok çalışmaya devam ediyoruz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.