GE Sağlık ve CCN Holding İş Birliğiyle Türkiye’nin En Büyük Şehir Hastanesi Açıldı!

14 Mart 2019

GE Sağlık ve CCN Holding bugün, Ankara’da bulunan ve 3711 yatak kapasiteli en son teknolojiyle donatılmış bir tesis olan Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü’nü açtı. Yaklaşık üç yıl süren inşaatın ardından 1,3 milyar dolarlık kampüs; Türkiye’nin bugüne kadarki en büyük kamu-özel iş birliği (PPP) ve şimdiye kadar tek aşamada inşa edilen dünyanın en büyük devlet hastanelerinden biri oldu. Günde 100.000 hastaya bakım hizmeti verme kapasitesine sahip kampüsün, klinik ve klinik olmayan destek hizmetleri de dâhil olmak üzere 12.000’in üzerinde iş olanağı yaratması bekleniyor.

Bilkent Entegre Sağlık kampüsü, bir tanı merkezinden ve farklı tıbbi hizmetler sunan altı farklı binadan oluşuyor: kardiyovasküler hastane, genel hastane, çocuk hastanesi, doğum hastanesi, onkoloji hastanesi, nöroloji hastanesi ve Sağlık Bakanlığı için klinik bir otel ile idari bina. Kampüste ayrıca 904 poliklinik, 700 yataklı yoğun bakım ünitesi, 300 yataklı fizyoterapi ve rehabilitasyon hastanesi ve 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi bulunuyor.

Bilkent Kampüsü’ndeki sekiz radyoloji ünitesi; bir radyasyon onkolojisi ünitesi ve iki nükleer tıp merkezi, 2.228’den fazla GE Sağlık sistemiyle donatıldı. Proje boyunca GE mühendisleri, tıbbi sistemlerin kurulumunu yönetmek için sahada 2.600 saatten fazla zaman harcadılar.

Açılışta konuşan CCN Holding Başkanı Murat Çeçen, “Bilkent Sağlık Kampüsü’nün açılışı, en iyi kamu sektörü modellerini özel sektör yetkinlikleri ile birleştiren ve tamamen işbirliğine dayalı bir ortaklığın sonucu olarak, Türkiye’nin bugüne kadarki en büyük PPP sağlık hizmeti yatırımlarını başarılı bir şekilde temsil ediyor” dedi.

Sağlık hizmetlerinin dönüşümü için yapılan iş birliklerinin önemini vurgulayan GE Sağlık Genel Müdürü Yelda Ulu Colin, “Bugünkü açılış, yenilikçi kamu özel ortaklıklarının devletin ve Sağlık Bakanlıkları’nın karşılaştığı sağlık sorunlarına nasıl yardımcı olabileceğinin güçlü bir göstergesi. Bugün Bilkent Kampüsü’nün açılışının yapılmasıyla ülkemizdeki tüm vatandaşlar, son teknolojiye sahip ve merkezi bir konumda yer alan tesisteki yüksek kaliteli sağlık hizmetlerine artık erişim sağlayabilecek. Türkiye, hem bölgede hem de dünyada sağlık hizmetleri dönüşümündeki öncü statüsünü bu açılış ile bir kez daha doğrulamış oldu” dedi.

Kampüsteki Yenilikçi GE Sağlık Çözümleri

Kampüste kurulan yenilikçi çözümler arasında, meme kanserinin erken teşhisi için hastalarda ağrı, rahatsızlık ve endişe hissini uzaktan kumanda ile azaltmaya yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış mamografi sistemi; düşük doz teknolojisiyle üstün görüntü kalitesi sunan ve saniyeler içinde tek kalp atımında kardiyak çekimleri yapabilen bilgisayarlı tomografi; NEMA hassasiyeti en yüksek ve gelişmiş görüntü çözünürlüğü teknolojisiyle düşük doz PET/BT çekimleri gerçekleştirebilen ve bu sayede kanser teşhisinde etkin bir performans ortaya konabilen PET/BT teknolojileri yer alıyor.

Hastanede bulunan, yüksek hassasiyete sahip dedektör teknolojisini kullanan anjiyo cihazları ile de yüksek görüntü kalitesi ve düşük doz anjiyo tetkik imkanı sağlanabilecek.

Kadın hastalıkları çekimlerinde gelişmiş çözünürlük, hız ve esneklik ile fark yaratan ileri teknoloji ultrasonu; dijital hassasiyet ve kullanım kolaylığının entegre edildiği, gelişmiş anestezi cihazı; akciğer koruma özellliğiyle kapsamlı bir çözüm sunan hastabaşı ventilatörü ve diğer çekimlerin üçte birine kadar kısa bir sürede görüntü elde etmek için tasarlanmış manyetik rezonans görüntüleme (MR) sistemi ayrıca kurulan sistemler arasında yer alıyor.

GE Sağlık ve CCN Holding 2017’nin başlarında hastaların hizmetine açılan 1300 yataklı hastane projesi Mersin Entegre Sağlık Kampüsü PPP projesi için de kapsamlı teknoloji ve çözüm paketleri sunmak üzere ortaklığı sürdürmeye devam ediyor. GE Sağlık, 1987’den beri Türkiye pazarında yer alıyor ve 60’ını son derece nitelikli saha mühendisinin oluşturduğu 300’den fazla çalışana sahip.  40.000’den fazla GE tıbbi sistemi, ülke genelinde 3.000’den fazla sağlık kurumunda kurulu olup, her gün 200.000’den fazla hayata dokunuyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.