GE Sağlık, TURKRAD 2015’te SIGNA Pioneer MR Cihazını Tanıttı

10 Kasım 2015

Ekim ayının son günlerinde Antalya’da Türkiye Radyoloji Derneği tarafından TURKRAD 2015 Ulusal Radyoloji Kongresi düzenlendi. Bu yıl 36.’sı düzenlenen etkinliğin ana teması ileri görüntüleme teknikleri olarak belirlendi. Sağlık sektöründen profesyonelleri bir araya getiren etkinlik çeşitli sunum, konuşma ve panellere sahne oldu.

Görüntüleme teknolojilerindeki 50 yıllık tecrubesi ve GE Sağlık’ın Türkiye’deki 65 yıllık geçmişi ile deneyimlerini ülkemizdeki sağlık sektörünün hizmetine sunan General Electric, 36. Ulusal Radyoloji Kongresi’nde son teknoloji bir ürününü tanıttı.

Çok Kontrastlı ve Sessiz SIGNA Pioneer MR Makinesi

Sessiz SIGNA Pioneer MR Makinesi

MR makineleri vücudumuzdaki hidrojen atomlarının yoğunlukları ve hareketlerine göre görüntü oluşturur. Farklı hastalık ya da kitlelerin incelenmesi için oluşan görüntünün farklı kontrast derecelerine ihtiyaç duyulur. Geleneksel MR makinelerinde tek bir tarama ile tek bir görüntü oluşur; farklı kontrast değerlerine sahip görüntülerin elde edilmesi için görüntü adedi kadar tarama yapmak gerekir.

GE’nin üstün teknoloji ürünü görüntüleme cihazlarından biri olan SIGNA Pioneer işte bu alandaki teknolojisi ile bir ilk olma özelliği taşıyor. SIGNA Pionner sayesinde tek bir MR taramasıyla farklı kontrast derecelerine sahip birden çok görüntü aynı anda oluşturulabiliyor. Çekim sırasında birden fazla çıktı alınabildiği gibi, GE’nin sunduğu yazılım çözümleri ile tarama sırasında elde edilen görüntü daha sonrasında da farklı kontrast değerlerine sahip olacak şekilde işlenebiliyor.

Signa Pioneer bu özelliği ile zaman, insan gücü ve makinenin kullanılma zamanından tasarruf sağlayarak verimliliği artırıyor. Bu sayede, her bir kontrastın ayrı ayrı elde edildiği geleneksel yöntemlerin sadece üçte biri zamanında çekim tamamlanabiliyor. Tasarruf edilen bu zaman, her saat başı fazladan en az bir çekim daha yapabilme imkanı sağlıyor.

SIGNA Pioneer tarama hızında sağladığı artışın yanı sıra anestezi gerektirmemesiyle de özellikle çocuk ve yaşlılar gibi risk gruplarındaki hastalar için bir devrim niteliği taşıyor. Tarama hızı, aynı zamanda kapalı alan korkusu olanlar, ya da çocuklar gibi tarama sırasında hareketsiz durması güç olabilen hastalar için de ayrıca bir konfor sunuyor, hareket sonucu bozulan görüntülerin önüne geçilerek taramanın tekrarlanmasını gerektirmiyor.

Bir tarama ile birden fazla çıktı elde edilmesiyle erken teşhisin de önü açılıyor. Farklı hastalıklar ya da nodüllerin görünmesi ve teşhisi için doktorlar ve operatörler farklı kontrast derecelerinde görüntülere ihtiyaç duyuyor. SIGNA Pioneer ile daha hızlı ve daha zahmetsizce birden fazla görüntü elde edilmesi sayesinde hastalık teşhisi ve takibinde geleneksel MR makinelerine göre büyük gelişmeler sağlanıyor.

SIGNA Pioneer GE Sağlık EAGM Bölgesi’nde İlk Defa Türkiye’de Kullanılıyor

Ekran Resmi 2015-11-10 10.47.45

TURKRAD 2015’te GE Türkiye’nin, SIGNA Pioneer’ın tanıtımının yanı sıra bir de güzel bir haberi vardı. GE Sağlık Türkiye Genel Müdürü Yelda Ulu Colin, tanıtım sırasında yaptığı konuşmada SIGNA Pioneer MR cihazının, GE Sağlık’ın Doğu ve Afrika Gelişen Pazarlar (EAGM) bölgesinde ilk olarak Türkiye’de kullanıldığını aktardı. Colin yaptığı konuşmada “Hastaların hızlı, güvenli, konforlu ve en üst kalitede hizmet alması, bu hizmeti gerçekleştiren doktor ve diğer sağlık sektörü çalışanlarının daha verimli sonuçlara ulaşması için çalışıyoruz. Bu kapsamda, yeni nesil teknolojiye sahip 3T SIGNA Pioneer cihazımızın, Maçka EMAR işbirliği ile ilk kez ülkemizde kullanılmaya başlamasından mutluluk duyuyorum” dedi.

GE Türkiye Sağlık ile Maçka EMAR Görüntüleme Merkezi arasında imzalanan anlaşma ile EAGM bölgesinde ilk defa ülkemizde kullanılan SIGNA Pioneer MR makinesi, kullanıcılarından tam not alıyor. Tanıtımda söz alan Maçka EMAR’dan Dr. İsmail Çerezci cihazdan duydukları memnuniyeti şu sözlerle belirtti: “Geçen kısa sürede bile birlikte çalıştığımız teknisyenlerimiz birçok hastanın inceleme süreciyle ilgili şikayetlerinin azaldığını belirtiyor. SIGNA Pioneer’ı, Türkiye’de ilk kullanan görüntüleme merkezi olmaktan ve GE Sağlık Türkiye ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinden mutluluk duyuyoruz”.

İleri Teknoloji Görüntüleme ve Rakipsiz Hasta Konforu

Signa Pioneer

GE Sağlık Türkiye tarafından ilk olarak TURKRAD 2015’te tanıtılan SIGNA Pioneer MR makineleri birçok anlamda teknolojik ilkleri gerçekleştiriyor. Sessiz ve anestezi gerektirmeyen MR çekimi, 70 cm’lik geniş hasta tüneli, iğnesiz uygulamaları mümkün kılan yazılımı, nefes tutma süresini azaltan çekim imkanı gibi pek çok yenilikçi özelliği ile SIGNA Pioneer, MR makineleri için yeni standartlar belirliyor. Özellikle erken teşhis için doktorlara daha fazla imkan sunan SIGNA Pioneer ile birçok hastanın çok hoşlanmadığı MR taramaları daha hızlı, daha az müdahaleci ve daha konforlu hale geliyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.