GE Sağlık Teknolojileri 37. Ulusal Radyoloji Kongresi’nde

15 Kasım 2016

1-5 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenen 37. Ulusal Radyoloji Kongresi, gelişmiş sağlık teknolojilerini sektörün profesyonelleri ile buluşturdu. Antalya’da gerçekleşen kongrenin ana konusu “Obstetrik ve Pediyatrik Görüntüleme” oldu.

cwpodawxyaar8gw

Kongrede, GE’nin sağlık alanındaki inovasyonlarının sonucu olan ileri teknolojili görüntüleme cihaz ve çözümleri, Sağlık IT ve Servis portföyü de kongre katılımcıları tarafından yakından incelendi, Sentetik MR ile ilgili yenilikler ve doz optimizasyonundaki yeni GE çözümleri GE standında ve uydu sempozyumda tanıtıldı.

whatsapp-image-2016-11-02-at-09-35-58

GE Sağlık’ın Yenileri:  SIGNA™ Voyager, DoseWatch, Zen Odası

GE Sağlık Türkiye Genel Müdürü Yelda Ulu ColinMR tarama tekniklerinin, çok daha hızlı, güçlü, kullanıcı ve hasta dostu, olarak kapsamlı bir tanısal bilgi sağlama yöntemine evrilmesi uzun zamandır bekleniyordu” diyor.

Sağlık sektöründen gelen önerilere kulak vererek yepyeni bir teknik geliştiren GE Sağlık, geleneksel MR görüntüleme tekniklerini MAGiC adını verdiği yeni bir konsepte dönüştürdü. MAGiC teknolojisi MR görüntüleme anlamında devrim yaratan bir teknoloji. Bugüne kadar birden çok sayıda tarama ile elde edilebilecek altı farklı ağırlıkta görüntü seti MAGiC ile tek bir taramada ve üçte bir zaman harcanarak çekilebiliyor. Daha da önemlisi bu altı farklı ağırlıktaki görüntü setinden değişik kontrastlarda sayısız yeni set yaratmak da mümkün.

Yelda Ulu Colin,Belirgin şekilde kısalan çekim süreleri, çekim sonrasında farklı kontrastlarda/ağırlıklarda görüntü yaratabilme imkânının klinik verimliliği ve hasta memnuniyetini önemli ölçüde arttıracağı çok açık. Magic, MR görüntüleme tekniklerindeki bu yeni dönemin en önemli metodolojisi. 3T Signa Pioneer’dan sonra, şimdi yeni nesil üst düzey 1,5T platformumuz Signa Voyager ile kullanıcılarla buluşmaya hazır” diyor.

voyager3v2

GE’nin kongrede öne çıkan bir diğer yeniliği ise DoseWatch, ve Zen Odası. Günümüzde Çok Kesitli BT sistemlerinin gelişmesi sayesinde birçok ileri düzey radyolojik inceleme kolaylıkla yapılabiliyor ancak yapılan bütün incelemelerde hastaya verilen x-ışını yani radyasyon, dolayısıyla verilen dozun takibi ve optimizasyonu, hasta sağlığı açısından çok önemli.

GE Sağlık, doz takip ve raporlama çözümü olan DoseWatch teknolojisi sayesinde hastaların aldığı dozları mümkün olan en düşük seviyeye düşürüyor. Bu teknoloji radyasyon dozundaki değişkenlikleri saptayarak BT çekim protokollerini optimize etmekte kullanılıyor. Doz takip sistemleri, gerçekleştirilen incelemeler konusunda cihaz, teknisyen ve çekim protokollerinin bilgisayarlı istatistiksel analizine imkân sağlıyor.

Doz optimizasyonu ve DoseWatch teknolojisinin bir diğer faydası ise radyoloji teknisyenleri ve hekimlerde kalite konusunda en üst düzeyde farkındalık oluşturulması ve tıbbi personelin arasındaki olumlu yarışma ve takım ruhunun en üst düzeye çıkartılması oluyor. Görüntüleme yapan tüm sağlık kurumlarının üst düzey kalitede klinik hizmet sunmak için hastalarına verdiği radyasyon dozunu takip etme ve yönetme sorumluluğu bulunuyor. Etkili bir doz yönetimi ise ancak uygun teknoloji, ekip, süreç ve uzmanlığın birleşimi ile mümkün hale geliyor. Zen Odasının içerdiği çözümler sayesinde GE Sağlık olarak doz yönetimi, operasyonel verimlilik, hasta memnuniyeti ve maliyet yönetimi alanlarında fayda sağlayabiliyoruz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.