GE ve NatGEO’dan Yeni Belgesel Serisi: Çığır Açan Buluşlar!

17 Kasım 2015

Bacaklarını kullanma yetisini yitirmiş bir eski futbolcu tekrar yürüyebilir mi? Bilimin insan yedek parçaları üretebilir hale gelmesiyle hepimiz birer makineye mi dönüşeceğiz? Peki hasta olmadan yaşlanmak, hatta belki de yaşlanmamak mümkün mü? Temiz enerji için geleneksel kaynakların ötesinde, örneğin, bir hortumun muazzam enerjisinden nasıl faydalanabiliriz? Dünya üzerinde hâlâ temiz suya erişimi olmayan insanların varlığı söz konusuyken neden havadan temiz su elde etmeyelim ki? Beynimizin hâlâ hiç keşfedilmemiş kısımları bizim için ne gibi sırlar saklıyor? Epilepsi, hatta belki de şizofreninin kalıcı bir tedavisini bulmaya ne kadar yakınız?

Eğer siz de yukarıdaki soruların cevaplarını merak ediyorsanız size güzel bir haberimiz var. National Geographic’le gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile artık Çığır Açan Buluşlar her çarşamba 22:00’da evinize geliyor.

GE olarak NatGeo ile gerçekleştirdiğimiz ortaklık sonucu “Çığır Açan Buluşlar” serisi ile üniversitelerden, enstitü ve araştırma merkezlerinden bilim insanları tıp, yenilenebilir enerji, temiz su ve robot teknolojilerdeki en son buluşları anlatacak. GE bilim insanlarının da katıldıkları program serisi, bu yeni buluşların gelecekte hayatımızı nasıl ve ne kadar değiştireceğine odaklanıyor. İnsanın bilgi ve ilerlemeye dair bitmeyen arzusu Çığır Açan Buluşlar belgesel serisiyle gözler önüne serilecek.

Sadece buluşların değil, aynı zamanda bu buluşların ardındaki hikayeler ve insanları da ele alan Çığır Açan Buluşlar belgeseli, Türkiye’de de her çarşamba saat 22:00’da NatGeo TV’de yayınlanıyor. İlk bölümü 4 Kasım’da yayınlanan programın her bölümü Angela Bassett, Peter Berg, Paul Giamatti, Akiva Goldsman, Ron Howard ve Brett Ratner gibi Hollywood’un ünlü yönetmenleri tarafından çekiliyor. Belgeselin yapımcıları ise Ron Howard ve Brian Grazer.

Çığır Açan Buluşlar serisi her çarşamba 22:00’da NatGEO’da. Belgesel serisinin akış ve bölüm özetlerini izlemek için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz.

Bir İnsandan Fazlası

Yayın tarihi: 11 Kasım

Yönetmen: Paul Giamatti

“Bir İnsandan Fazlası” bölüm özeti için tıklayın.

Beynin Sırları

Yayın tarihi: 18 Kasım

Yönetmen Brett Ratneron

“Beynin Sırları” bölüm özeti için tıklayın.

Ne Kadar Yaşayabiliriz?

Yayın tarihi: 25 Kasım

Yönetmen Ron Howard

“Ne Kadar Yaşayabiliriz” bölüm özeti için tıklayın.

Salgın Hastalıklar

Yönetmen Peter Berg

“Salgın Hastalıklar” bölüm özeti için tıklayın.

Enerjinin Sırları

Yönetmen Akiva Goldsman

“Enerjinin Sırları” bölüm özeti için tıklayın.

Su Kıyameti

Yönetmen Angela Bassett

“Su Kıyameti” bölüm özeti için tıklayın.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.