GE MR: Sessizlik Lütfen!

18 Temmuz 2013

MR çektiren herkes tarama sırasındaki gürültünün ne kadar rahatsız edici olduğunu bilir. Konvansiyonel MRI cihazlarının sesi 110 desibelin üzerine çıkarak, neredeyse rock konserlerine eşit bir gürültü seviyesine neden olabiliyor. İşte GE Healthcare’in bu probleme getirdiği devrim niteliğindeki çözümü Silent Scan teknolojisi Ankara’da gerçekleştirilen Türk Manyetik Rezonans Derneği’nin 18. MR Kongresi’nde tanıtıldı.

GE’nin 30 yılı aşkın MR deneyimiyle geliştirdiği Silent Scan teknolojisi, MRI cihazının gürültü seviyesini çevrenin olağan ses seviyesine indiriyor ve hastanın MRI muayene deneyimini daha iyi bir hale getiriyor. Silent Scan, bu çerçevede GE’nin insan odaklı ve hasta rahatına öncelik verme hedeflerine bir örnek oluşturuyor.

GE Healthcare Türkiye ve Orta Asya Başkanı ve CEO’su Siavosh Moussavi, “Aşırı düzeydeki akustik gürültü, MR çekimleri sırasında hastaların rahatsız olmasının ana nedenlerinden biri ve GE bu sorunu sağlık endüstrisindeki en büyük yeniliklerden biri olan Silent Scan ile ele alıyor” sözleriyle GE’nin insan odaklı gelişim hedeflerini vurguluyor.

Toplantıda GE Healthcare standında vurgulanan bir diğer teknoloji de, hastalar için biyopsi, kontrast ve sedasyon (sakinleştirme) ihtiyacının azaltılmasına yardımcı olan İğnesiz Klinik Uygulama Seti oldu. Gün geçtikçe iğne kullanılan prosedürlerin hastalarda potansiyel yan etki risklerine, ek maliyetlere neden olduğu ve hastaların iyileşme sürecini uzattığına dair farkındalık artıyor. İğnesiz Uygulama Seti, ideal MR koşullarına, yani klinik sonuçları girişimsel olmayan muayenelerle elde etmeye odaklanıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.