GE Kadınları, Türkiye’nin Genç İş Kadınlarını Destekliyor

15 Temmuz 2013

GE Kadınları

Kadınların iş dünyasındaki varlığını ve kariyer gelişimini desteklemek için 1997’de kurulan “GE Women’s Network” girişiminin projelerinden biri olan “Kariyer Vitrini” projesi hedefine ulaştı.

 

Proje Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) sunuldu ve hedef kitlesi, üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında okuyan kız öğrenciler, yeni mezunlar ve iş hayatına giriş yapmaya hazırlanan kadınlar olarak belirlendi. Bu kararın ardından yeniye yakın durumda veya az kullanılmış iş kıyafetlerini kendi aralarında toplayan GE Türkiye’nin çalışan kadınları, iki haftada topladıkları 370 parça kıyafeti, TEV’in Trabzon ve İzmir’deki kız yurtlarına gönderdi. General Electric Türkiye CEO’su Canan Özsoy; iş hayatında deneyim sahibi kadınlar olarak kazanımlarını topluma geri verme yolları ararken bu fikri geliştirdiklerini ve sonuçtan memnun kaldıklarını söyledi.

 

Hürriyet’in İK ekinde Kariyer Vitrini projesiyle ilgili bir haber ve röportaj yayımlandı. Ayrıca GE Women’s Network, Haziran ayında Türk Eğitim Vakfı’ndan bir teşekkür sertifikası aldı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.