GE Kadın Liderleri ile “Kariyere Bakış” Etkinliği Gerçekleşti!

9 Aralık 2015

2003 yılından beri çalışmalar yürüten GE Türkiye Kadın Çalışan Ağı, 30 Kasım 2015 tarihinde GE Türkiye İnovasyon Merkezi’nde “Kadın Liderler- Kariyere Bakış” etkinliğini düzenledi. Etkinliğin konuşmacıları arasında GE Türkiye Teknoloji Merkezi Genel Müdürü Dr. Aybike Molbay ve GE Sağlık Doğu ve Afrika Büyüyen Pazarlar Görüntüleme Cihazları Servis Direktörü Aysun Kurman yer aldı.

Kadın liderler

Etkinlikte, GE kadın liderlerinin kariyer süreçlerinde başarıya adım adım nasıl ulaştıkları ortaya kondu. GE liderleri, teknoloji alanındaki FeTeMM (Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) kadın üniversite öğrencilerinin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına ilham vermek amacıyla, kariyer basamaklarının ve iş yaşamlarının detaylarıyla ilgili paylaşımlarda bulundu. Etkinlikte özellikle, kariyer gelişimi, teknoloji ve mühendislik alanlarında kadın olarak çalışmak konuşuldu ve başarı öyküleri ile karşılaşılan zorluklar paylaşıldı. Bu etkinlik, katılımcı öğrenciler için, GE liderlerinin bakış açılarını öğrenmek, görüşlerini dinlemek ve onlardan ilham almak için bir fırsat oldu.

Dr. Aybike Molbay ve Aysun Kurman’ın ilham verici kariyer sunumlarının ardından katılımcılar, soru-cevap panelinde GE liderleriyle sohbet etti ve sorular sordu.

IEEE Türkiye iş birliği ile düzenlenen etkinliğe, Marmara Bölgesi’ndeki 16 farklı üniversiteden 50 kadın FeTeMM öğrencisi katıldı. GE liderlerinin yanı sıra, Türkiye Teknoloji Merkezi’nde çalışan 25 kadın mühendisimiz de etkinliğe katıldı. Katılımcılara GE Türkiye İnovasyon Merkezi gezdirildi ve GE ürünleri, teknolojileri ve servisleriyle ilgili bilgi verildi.

GE Türkiye Kadın Çalışan Ağı, bu etkinliği farklı platformlarda GE kadın liderleriyle önümüzdeki yıl düzenli olarak gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Etkinliğin başarısında katkısı olan herkese teşekkür ederiz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.