GE ve Intel Predix İçin Buluşuyor

26 Ağustos 2016

Dünyanın birçok bölgesindeki üretim merkezleri ile Intel, dev bir teknoloji markası. Bu üretim merkezleri ise müthiş bir kontrol mekanizması ile işliyor; çünkü hiçbir yüzeyde bir toz tanesi bile bulunmamalı, her işlem mükemmel olmalı. Böyle üretim merkezlerinde de küçücük bir iyileştirme, dev değişikliklerle hatta sonuçlarla kendini belli edebiliyor.

Dogital-Power-Plant

Intel bu merkezlerinde daha yeni teknolojileri kullanmaya odaklı. Dolayısıyla Intel, Arizona’daki merkezinde verimlilik artışı için GE ile çalışmaya başladı ve Predix yazılımını seçti. Artık Intel gücüyle çalışan makinalar, GE’nin Endüstriyel İnternet yazılımından faydalanacak.

Intel’in bu üretim merkezi için yapılacak olan çalışma, anlaşmanın aslında sadece bir kısmı. Intel’in ve GE’nin asıl amacı ise bir süre sonra dünya çapındaki bütün tesislerinin üretim hattında Predix kullanmak. Yani GE gelecekte global olarak 400 tesise bu hizmeti ulaştıracak. Daha sonra ise iki şirket, birleşmeyle gelişecek teknolojileri başka üreticilerin operasyonları için kullanıma sunacak ve dünyanın her tarafındaki üreticiler için dijital sanayinin kapıları aralanacak.

wires_3_extra_large

Intel ve GE’nin çalışma planı sadece Predix ile sınırlı değil. Intel aynı zamanda GE’nin OpShield, Akıllı Fabrika ve Kaynak Yönetimi çözümlerini de Predix üzerinden kullanacak. Dolayısı ile GE’nin bu teknolojileri Intel’in üretim altyapısı ile birleşecek ve daha önce olmayan bir data analiz şansı sunacak.

Intel, GE’nin Current hizmeti ile aydınlatma enstrümanlarında da yenilemeye gitti. Intel’in Santa Clara’daki merkezinde 4500 adet LED, şirket için dev boyutlarda enerji tasarrufu sağlayacak.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.